У федеральний розшук оголосили також Андрєя Заякіна. Про це повідомляють росЗМІ.

Читайте також З наркобаронів – у правозахисники: до Громадської палати Росії включили пілота-контрабандиста

Чому Каца та Заякіна оголосили у федеральний розшук

Відомо, що проти Заякіна порушено кримінальну справу за статтею про фінансування екстремістської діяльності. Він пожертвував гроші у Фонд боротьби з корупцією. Його затримали наприкінці серпня.

Суд призначив Заякіну заборону певних дій. Зокрема, йому заборонялося виходити з дому вночі та користуватися інтернетом.

Про кримінальну справу російського блогера Максима Каца наразі невідомо. Він виїхав із Росії після початку російського вторгнення в Україну. У липні 2022 року Мін'юст Росії визнав його іноземним агентом, мовляв, його діяльність фінансується Україною.

Що відомо про Каца та Заякіна

  • Максім Кац – російський політичний і громадський діяч, директор фонду "Городские проекты", колишній депутат муніципальних зборів від партії "Яблуко". В минулому член Координаційної ради російської опозиції. Також він є автором однойменного каналу на ютубі.
  • Зазначимо, що російського блогера Каца вважають загрозою безпеці України через публікації в соцмережах. Оскільки він неодноразово заявляв, що "російська опозиція нікому нічого не винна, особливо українцям".
  • Андрєй Заякін є засновником проєкту "Діссернет". Ця мережева спільнота спрямована на те, щоб викривати шахраїв та фальсифікаторів у науці.
  • "Діссернет" виявив близько тисячі липових дисертацій російських чиновників та депутатів Держдуми. Проєкт довів, 20% ректорів Росії мають неоригінальну дисертацію.

Зверніть увагу – Чому Кац небезпечний для України: відео