Іноземні компанії не хочуть асоціюватись зі злочинним режимом Путіна в Росії. Про це 24 Каналу розповів громадський і політичний діяч з Казахстану Арман Шураєв.

Дивіться також Токаєв назвав "проблемною" союзну державу Росії та Білорусі: що криється за його заявою

Казахстан таким чином допомагає Україні

За його словами, дуже багато іноземних компаній після початку повномасштабного російського вторгнення почали переводити свої офіси з Росії в Казахстан. Мовиться насамперед про європейські, американські, японські та корейські компанії, які не хочуть мати нічого спільного з агресивним путінським режимом в Росії.

"Ми бачимо дві переваги від цього процесу. По перше, це збільшення податкових надходжень в бюджет Казахстану, адже компанії покидають Росію та реєструються у нас. По друге, це послаблює російську військову машину, через зменшення податкових надходжень, що також працює задля перемоги України", – зазначив Шураєв.

Арман Шураєв про релокацію бізнесу з Росії до Казахстану: дивитись відео

Все, що послаблює Росію та робить сильнішим Казахстан – на благо України. Такі речі, вважає казахський політик, варто сприймати з позитивом.

Як вторгнення в Україну б’є по економіці Росії

  • Після 24 лютого сотні іноземних компаній призупинили, або взагалі згорнули свій бізнес в Росії. Частина з них релокувалась у сусідні країни. Однією з таких є Казахстан.
  • У місцевому МЗС розіслали запрошення відкрити представництво й перенести свій бізнес у Казахстан 401 компанії, які працювали раніше у Росії.
  • Додамо також, що нещодавно Польща закрила кордон для перетину російським і білоруським вантажівкам. Скасувати дію цього рішення може лише "спеціальне розпорядження".