В Алмати влаштували церемонію, що знаменує початок виведення сил ОДКБ. На ній слово взяв заступник міністра оборони Казахстану Мухамеджан Таласов.

Важливо Військові в Казахстані незаконно використовували шоломи миротворців ООН

Він подякував силовикам з різних країн і зазначив, що завдяки їм "було забезпечена охорона стратегічних та інших важливих об'єктів".

Завдяки вашому прибуттю казахстанські військовослужбовці співробітники внутрішніх справ змогли приступити до своїх безпосередніх обов'язків,
– сказав Таласов.

Низку миротворців наказом міністра оборони Казахстану нагородили медалями "За внесок у міжнародне співробітництво" та грамотами.

Що відомо про сили ОДКБ у Казахстані

Свої військові контингенти у кількості 2030 осіб та 250 одиниць техніки на територію Казахстану направили:

  • Росія,
  • Вірменія,
  • Білорусь,
  • Киргизстан,
  • Таджикистан.

Першою почала вводити свої війська Росія. Наступного дня до Казахстану прибув контингент з інших країн. Експерти побоювалися, що таке рішення може призвести до втрати Казахстаном суверенітету і тривалої окупації країни. Однак Путін раніше пообіцяв, що після "миротворчої місії" сили ОДКБ виведуть з Казахстану.

11 січня з'явилася інформація про те, що основну місію миротворчих сил країн Організації Договору про колективну безпеку у Казахстані завершили. 13 січня стартувало поетапне виведення об'єднаного миротворчого контингенту ОДКБ. Воно триватиме 10 днів.

Наслідки протестів у Казахстані: дивіться відео