Таку заяву російський президент зробив під час саміту, в якому взяли участь представники країн ОДКБ.

Важливо "Миротворці" ОДКБ продовжують прибувати в Казахстан: відео висадки військових

Як сказав Путін, ситуація в Казахстані поступово нормалізується, низка життєво важливих об'єктів повністю очищена від "бойовиків". Він упевнений, що вже найближчим часом спільними зусиллями ситуація щодо всього Казахстану буде стабілізована.

Після виконання своїх функцій весь контингент миротворців ОДКБ буде виведений з Казахстану,
– наголосив очільник Кремля.

Виступ Путіна під час саміту ОДКБ: дивіться відео​

Зауважимо, що раніше Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що влада Казахстану може самостійно врегулювати ситуацію.

Один урок з історії минулого: коли у твоєму домі опинилися росіяни, їх буває складно змусити піти,
– зауважив Блінкен.

Така заява Блінкена зачепила росіян за живе. У російському МЗС наголосили, що реакція ОДКБ та Росії на заклик керівництва Казахстану сприяти у забезпеченні безпеки була "абсолютно легітимною".

"Миротворці" ОДКБ у Казахстані: що відомо

У розпал протестів та заворушень в Казахстані, спровокованих зростанням цін на скраплений газ, президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ввести до країни "миротворців" Організації договору колективної безпеки, на що її керівництво швидко погодилося.

Уже з наступного дня Росія почала вводити свої війська. Наступного дня до Казахстану прибув контингент з інших країн. Дехто з експертів побоюється, що таке рішення призведе до втрати Казахстаном суверенітету і тривалої окупації країни.

Росія направила до Казахстану свої війська: дивіться відео