Версія слідства

Як повідомляє слідчий Дмитро Дорошенко, у підозрюваного знайшли таку ж гранату (РГД-5), як і у Кривоша, інформує ТСН.

Цікаво: Харківський спільник луцького терориста регулярно відправляв йому зброю

За даними слідства, упродовж липня 2020 року громадянин неодноразово через "Нову пошту" пересилав різні посилки до міст України:

  • до Миколаєва;
  • до міст Чернігівської області;
  • в місто Сміла Черкаської області;
  • у Тернопільську область;
  • в Одеську область та в Одесу;
  • у Запорізьку область;
  • в Севастополь.

Слідчий заявив, що Дмитро Михайленко 17 липня цього року відправив посилку до Луцька Максиму Кривошу. Відправлення здійснювалося через відділення "Нової пошти" у Харкові.

Що каже захист Михайленка

Адвокат підозрюваного все заперечує. Він запевняє, що у посилці від харків'янина до Луцька була не зброя, а колекційні монети. Підозрюваний ж визнає провину тільки у зберіганні зброї.

Сам затриманий стверджує, що є колекціонером і обмінювався з Кривошем монетами, а контактував із ним лише раз – на форумі колекціонерів.

Запобіжний ймовірному спільнику Кривоша

Прокуратура наполягала на взятті чоловіка під варту без застави. Однак 24 липня харківський суд призначив Михайленку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 днів із правом внесення застави. Сума застави становить 175 тисяч гривень.

Дивіться сюжет 24 каналу: відео

Що відомо про луцький теракт?

21 липня у Луцьку озброєний Максим Кривош ("Плохой") захопив автобус і взяв у заручники 13 його пасажирів. Він утримував їх впродовж 12 годин, після чого здався поліції та відпустив заручників. Серед його вимог було, аби ключові українські політики й олігархи виклали у своїх соціальних мережах зізнання про те, що вони – "терористи в законі". Водночас, президент Зеленський мав записати відео з рекомендацією подивитися фільм "Земляни". Кривош відпустив заручників саме після розмови із президентом і після того, як Зеленський виклав у фейсбук відео на вимогу терориста.

Увечері того ж дня затримали Дмитра Михайленка за підозрою в допомозі луцькому терористу. Саме посилки Кривошу з невідомим вмістом стали причиною підозр.

23 липня луцькому терористу Кривошу обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб без права внесення застави.