Суд постановив, що Максим Кривош перебуватиме під вартою впродовж майже двох місяців. Про це повідомляє 24 канал.

Радимо ознайомитись Зоозахисник і двічі судимий: що відомо про терориста, який захопив заручників у Луцьку

Суд підтримав клопотання прокуратури. Прокурори просили про взяття Кривоша під варту без права на заставу. Мовляв, його звинувачують у важки злочинах – тероризмі з захопленням заручників.

Сторона захисту мала право оскаржити таке рішення суду, але відмовилася від нього. Ще в суді адвокати повідомили, що їхній клієнт відмовляється від апеляції.

Я всіх прошу чекати продовження перформенсу "Антисистема",
– заявив Максим Кривош, коли після суду йому вдягали наручники.

Максиму Кривошу висунули обвинувачення за трьома статтями:

  • тероризм,
  • захоплення заручників,
  • незаконне зберігання зброї, гранат і вибухонебезпечних речовин.

Раніше заступник глави МВС прогнозував, що Кривош отримає довгий термін ув'язнення. Максимальна санкція – це довічне позбавлення волі.

Дивіться сюжет 24 каналу про обрання запобіжного заходу Максиму Кривошу: відео

Захоплення заручників в Луцьку: що треба знати

  • Максим Кривош захопив автобус із заручниками в Луцьку вранці 21 липня і понад 12 годин утримував їх. Зловмисник сам зателефонував до поліції та повідомив про це. Чоловік погрожував підірвати автобус. У нього були гранати та інша автоматична зброя.
  • Терорист, за його словами, хотів "боротися із системою". Він оприлюднив вимоги до вищого керівництва держави. Кривош хотів, щоб всі чиновники України, релігійні й політичні діячі мали оприлюднити текст і відеозвернення зі змістом "Я – терорист в законі". Натомість президент Зеленський мав опублікувати звернення із закликом переглянути фільм "Земляни" 2005 року.
  • За фактом вищезазначених подій поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про захоплення заручників. Згодом СБУ відкрила справу за статтею про теракт.
  • Увечері 21 липня після понад 12 годин перемовин, зокрема з президентом Зеленським, терорист сам здався та відпустив усіх заручників. На щастя, ніхто не постраждав і не загинув.

Варто згадати Як затримали Максима Плохого, звільняли заручників і коли вибухнула граната – відео

Що відомо про Максима Кривоша?

Йому 44 роки. Має дружину і 15-річного сина. Народився у Росії. Раніше був двічі судимий і відбував покарання у в'язниці загальним терміном приблизно 10 років. Чоловік називав себе "Максим Плохой". За цим псевдонімом випустив книгу "Філософія злочинця", яку опублікували в Луцьку у 2014 році. Справжнє ім’я й прізвище терориста – Максим Кривош.

У Луцьку його знали, як доволі відомого зоозахисника. Кривош був волонтером, ловив та доглядав після стерилізації собак. Мав власну торгівельну марку "ЯМОГУ", логотип якої зокрема надрукований на першій сторінці його книги.