Новобаварська окружна прокуратура Харкова скерувала до суду обвинувальні акти щодо 4 посадовців регіональної філії Укрзалізниці. Їх звинувачують у службовій недбалості.

До теми Закинуту залізничну колію між Україною та Польщею обіцяють відновити до кінця 2022 року

Неякісна уніформа

За словами керівника окружної прокуратури Володимира Купріянова, слідство встановило факт закупівлі спеціальної робочої форми для залізничників. Низку договорів уклала "Південна залізниця" ще 2019 року з приватним підприємством.


Договори на закупівлю форми філія Укрзалізниці уклала ще 2019 року / Фото прокуратури Харківщини

Під час постачання товару, троє відповідальних працівників не перевірили якість спецодягу. Керівник підрозділу підписав акти прийому, тож гроші компанії-виконавцю перерахували.

Згодом експертиза встановила, що придбаний одяг не відповідає державним стандартам. Відтак, дії посадовців спричинили 650 тисяч гривень збитків.


Відповідальні посадовці не перевірили якість спецодягу та завдали збитків державі / Фото прокуратури Харківщини

За фактом службової недбалості відкрили кримінальне провадження та здійснили досудове розслідування. Тепер залізничникам загрожує до 5 років позбавлення волі.

Ліцензія Укрзалізниці

Державна служба з безпеки на транспорті наприкінці грудня завершила перевірку Укрзалізниці. Результати показали низку порушень, які не виправляли роками.

Керівництво компанії попередили про можливе призупинення дії ліцензії на перевезення пасажирів і небезпечних вантажів. За 2 тижні Укртрансбезпеці надіслали всі необхідні документи.

Ліцензія продовжила діяти, а перевізник почав усувати порушення. Компанія також сплатила штраф за адміністративні правопорушення. У службі безпеки на транспорті обіцяють надалі моніторити діяльність Укрзалізниці.

Дивіться цікаве відео: як будували найдовшу залізницю світу