Так у другом кварталі 2019-го середня зарплата у Маріуполі становила 17 тисяч 114 гривень, розповів у своєму фейсбуці міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

Цікаво: На скільки зросла зарплата та вартість комунальних послуг за 5 років: шокуючі цифри

На другому місці після Маріуполя розташований Київ, Дніпро – третій, а четверту і п'яту позиції поділили Одеса та Харків. Загалом список міст, де найбільша середня зарплата виглядає так:

  • Маріуполь – 17 тисяч 114 гривень;
  • Київ – 15 тисяч 561 гривня;
  • Дніпро – 10 тисяч 94 гривні;
  • Одеса – 9 тисяч 492 гривні;
  • Харків – 9 тисяч 221 гривня.

Цікаво, що у списку цих міст Маріуполь займає останнє місце у рейтингу заробітних плат, обіцяних в оголошеннях про вакансії. Працедавці обіцяють мешканцям міста в середньому лише 9,5 тисяч гривень, що ледь не вдвічі менше, ніж середня зарплата у Маріуполі.

Найбільша середня зарплата
Де в Україні найбільша середня зарплата / інфографіка 24 каналу

Чим може бути спричинений високий рівень зарплат у Маріуполі?Після початку війни на Донбасі Маріуполь став чи не найбільшим промисловим центром у Луганській і Донецькій областях, на території яких тривають бойові дії. Так, на території міста нині працюють чимало промислових заводів.

Крім того, у Маріуполі дислокуються велика кількість українських військових, зарплати яких на передовій були суттєво збільшені на початку 2019 року. Це все у сукупності з порівняно з іншими містами невеликою кількістю населення і стало причиною високого рівня середньої зарплати у місті.