Про це йдеться в репортажі Катерини Петренко для 24 каналу: "Список Гандзюк": як на Банковій вимагали покарати винних за моторошні злочини проти активістів

Так, активіста Бичка 5 червня цього року знайшли повішеним у лісі за 2 кілометри від очисних споруд, розслідуванням корупційних схем навколо яких він займався, розповіла правозахисниця.

"У річку скидали у великій кількості нечистоти, а він хотів домогтись щоб цього не було: збирав підписи, належав до ініціативної молоді… І от його знайшли повішеним. Насправді це моторошно…", – сказала вона.

Читайте також: Як кримінал за невтручання влади продовжує розправлятися з небайдужими громадянами

За її словами, поліція загубила важливі речові докази – мотузку, на якій повісили юнака, й усунула адвоката, який домагався об'єктивного розслідування.

У маленьких містечках люди один на один проти системи. Поліція починає "чесатись" лише тоді, коли ці історії показують центральні телеканали. Хочу, щоб про загиблого почули всі,
додала правозахисниця.

Нагадаємо, торік на Харківщині вже траплялися напади на громадян, які викривають корупцію. Активіста Харківського антикорупційного центру Дмитра Булаха, який викривав дерибан землі в Харкові оточенням мера Кернеса жорстоко побили кастетами. А через місяць побили колегу Булаха – активіста Євгена Лісічкіна. Нікого так і не покарали.

За що вбили Миколу Бичка?Через зацікавлення проблемами екології, зокрема підприємством, яке уклало договір з приватною фірмою, що незаконно зливала нечистоти в річку з дозволу сільської ради.

Від цього страждала не тільки річкова фауна, а й місцеві мешканці. Микола готувався зареєструвати громадську організацію, щоб захищати права жителів містечка. І в один з днів набрати води для лабораторного аналізу й не повернувся. Його тіло знайшли через добу – 5 червня повішене у місцевому лісі, ємність з водою стояла поруч.

Поліція довго не хотіла виїжджати на місце перебування тіла, тому відкрила кримінальне провадження за статтею "самогубство".

Односельчани підозрюють, що до загибелі активіста може бути причетний їхній селищний голова Анатолій Легкошерст. Бичко також виступав проти розкрадання коштів на ремонт очисних споруд фірмою "AVA Service" засновником якої, є рідний брат селищного голови Легкошерста. Але місцева поліція наразі підозрюваним селищного голову не вважає.