Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За інформацією ОК "Південь", наразі жодна зі сторін не має абсолютного контролю над Кінбурнською косою та островами.

Зверніть увагу Повністю розбиті місця базування росіян: який вигляд має Кінбурнська коса з супутника

У ЗСУ зазначили, що зараз там проходить лінія фронту і йдуть бої. За словами Коваленка, з того, як саме в ОК "Південь" описують ситуацію довкола цих територій, можна зробити певні висновки.

Можна сказати, що Кінбурнська коса поступово стає "сірою зоною". Те, що об'єкт з такою великою площею став "сірою зоною" – це унікальний випадок,
– сказав військовий оглядач.

Кінбурнська коса – складна ділянка для бойових дій

Як зазначив Коваленко, якби Збройні Сили України перебували на Кінбурнській косі, то їм було б дуже важко її утримувати. Адже з воєнної точки зору це дуже складна ділянка.

  • По-перше, там дуже ускладнена логістика.
  • По-друге, було б складно вести оборонні дії без ретельної підготовки лінії оборони.

Олександр Коваленко розповів про ситуацію на Кінбурнській косі: дивіться відео

Значення Кінбурнської коси для подальших кроків ЗСУ

З іншого боку, за словами військово-політичного оглядача групи "Інформаційний спротив", ця територія могла б стати плацдармом для подальших дій ЗСУ на Півдні.

Кінбурнська коса могла б дати можливість створення операційної зони на лівобережній Херсонщині, яка сягала б до 20 кілометрів вглиб Херсонщини й охоплювала б Голу Пристань, Олешки, Нову Каховку та інші населені пункти,
– сказав Коваленко.

Він додав, що з цієї точки зору Кінбурнська коса – ідеальний варіант, який би дозволив ЗСУ розпочати у цій операційній зоні активну діяльність.

Ситуація на Півдні України: коротко

  • Оперативна ситуація на Південному напрямку залишається досить складною, але її стабільно контролюють Сили оборони. ЗСУ продовжують протидіяти ворогу, зокрема і на Кінбурнській косі, де противник має значні втрати.
  • Останніми днями росіяни активізували роботу своїх дронів-розвідників. В ОК "Південь" зазначили, що це може свідчити про те, що окупанти вишукують, куди саме спрямувати свої ракети.
  • У ніч на 9 січня росіяни атакували критичну інфраструктуру Херсона. Вороги знищили електропідстанцію, яка живила кілька котелень. На щастя, поранених немає.