Як пояснила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, це може свідчити про те, що окупанти вишукують, куди саме спрямувати свої ракети.
Важливо Звідки Іран бере компоненти для дронів-камікадзе: відповідь розвідки
Гуменюк зауважила, що це типова тактика поведінки росіян перед атакою.
Ми говорили, що вони не відмовляться від поодиноких ударів та від масованих і змішаних ракетних атак. Однак у росіян скрутна ситуація зі зброєю, тож їм доводиться більш ретельно аналізувати, куди саме бити,
– зазначила речниця ОК "Південь".
Вона додала, що дрони-розвідники відрізняються від добре знайомих нам дронів Shahed тим, що зазвичай не несуть боєзаряду. Однак зараз розвивається створення так званого мішаного типу БпЛА, коли дрон-розвідник виявляє ціль і може кинути заряд.
Яка оперативна ситуація станом на ранок 9 січня
За словами Гуменюк, оперативно ситуація залишається досить складною, але її стабільно контролюють Сили оборони. Це відбувається попри постійні обстріли ворогом мирних територій. ЗСУ продовжують протидіяти йому, зокрема і на Кінбурнській косі, де противник має значні втрати.
У Генштабі ЗСУ доповіли актуальну інформацію про ситуацію на фронті станом на ранок 9 січня. Українців попередили про загрозу нових ракетних та авіаційних атак по критичній інфраструктурі країни.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав, що з осені 2022 року у ворога змінилася тактика. Мовиться про цілі, які він тепер обирає для атак. За словами Ігната, в принципі в атаках ворога нічого не змінилося. Він усе ще підступний, небезпечний. З'явилася лише одна відчутна зміна. Тепер окупанти атакують критичну інфраструктуру, енергетичний сектор як ракетами, так і дронами. Це спостерігається з вересня минулого року.