Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ Іван Ступак. Він підтримав версію Повітряних сил, згідно з якою проліт ракет над Білоруссю міг бути провокацією.

Дивіться також Росія могла імітувати пуски ракет з Білорусі: у ГУР пояснили, яку мету переслідує Кремль

Головна мета – спровокувати Україну

Росія тривалий час використовує територію Білорусі для атак по Україні, а також – інформаційного шантажу. Однак вчора Сили оборони зафіксувати фальшиві пуски з території Білорусі, які насправді могли здійснити з Росії.

“Розрахунок окупантів міг бути у тому, що Повітряні сили ЗСУ побояться збивати ці ракети. Або інший варіант: якби Повітряні сили збили ці ракети в білоруському повітряному просторі, вони могли б впасти на цивільні об’єкти цієї країни та таким чином налаштувати проти України місцеве населення”, – припустив Ступак.

Іван Ступак про пуски "Кинджалів" через Білорусь: дивіться відео

Що кажуть у Повітряних силах

За попередньою інформацією, озвученою Юрієм Ігнатом, Росія запустила аеробалістичні ракети “Кинджал” з Тамбова, після чого вони пролетіли над територією Білорусі. Під час того, як ракети були у повітряному просторі Білорусі, Росія також імітувала пуск з території цієї країни.

Українські посадовці дотримуються думки, що подібні провокації спрямовані на те, щоб втягнути Білорусь у війну з Україною.

Що відомо про російські провокації в Білорусі

  • В середині липня Росія почала перекидати в Білорусь бойовиків "Вагнера". Припускають, що зараз їхня чисельність може сягати 5 тисяч осіб. Частина з них вже зараз перебуває поблизу кордону з Польщею та Литвою.
  • Новим витком провокацій на кордоні Білорусі з НАТО став інцидент з перетином кордону двох білоруських гелікоптерів. Попри фотодокази, Білорусь спростовує цю подію, яка не могла відбутися без участі Росії.
  • Після цього окупанти несподівано вивели 10 гелікоптерів та 9 винищувачів з території Білорусі. І в той же день – здійснили фальшиві пуски ракет, які насправді летіли з Росії.