Їм інкримінують заволодіння 1,2 мільярда гривень. Про це розповів Сергій Лещенко у своєму відеоблозі "Чесна політика".

Більше тут Бахматюк VS Ситник: чому справу про розкрадання 1,2 мільярда НБУ так довго розслідують

Він наголосив, що це наші з вами гроші, виділені Нацбанком у вигляді стабілізаційного кредиту на адресу одного з приватних банків під назвою VAB Банк.

Це кінець гучної корупційної саги,
– констатував Лещенко.

Як нагадав журналіст, Бахматюк буквально організував поточну взаємодію з керівництвом Нацбанку. Також він налагодив підбір для передачі в заставу Нацбанку нерухомості, яка належала пов'язаною з Бахматюком компанії. Також олігарх підписав договір поруки.

"Ця оборудка стала одним із найбільш кричущих прикладів відвертого шахрайства. Тому справа стала одним із пріоритетів НАБУ. Й от слідство завершено", – підкреслив Лещенко.

"Чесна політика" із Сергієм Лещенком за 10 липня: дивіться відео

Передісторія

  • Ексвласника банку Олега Бахматюка підозрюють у заволодінні 49 мільйонів доларів (1,2 мільярда гривень) стабілізаційного кредиту, виданого VAB Банк.
  • За даними слідства, Бахматюк у жовтні 2014 року отримав стабкредит від Нацбанку з порушенням законодавства.
  • У листопаді 2019 року НАБУ й САП повідомили про підозру 10 особам. Серед них – перший заступник голови НБУ та бенефіціарний власник VAB Банк. Бахматюка тоді ж оголосили в розшук.
  • Також ексвласника підозрюють, у тому, що він спільно з менеджментом VAB Банк організував фінансові операції з незаконно отриманими кредитом, спрямовані на маскування джерела їхнього походження та розташування.