Обидва накази про призначення Буданова й звільнення Бурби підписав Президент України Володимир Зеленський.

До слова Єрмак отримав у заступники Олега Татарова, який покривав убивства майданівців

Дякуємо Василю Бурбі, який обіймав посаду начальника ГУР Міноборони. Він проявив свою високу ефективність і професійність і зробив чималий внесок у покращення безпекової ситуації в Україні,
наголосили в Офісі президента.

Водночас там привітали призначення Кирила Буданова. Також в ОПУ пояснили, що зміна керівника ГУР пов'язана з потребою переформатування й інтенсифікації роботи розвідки.

"Нам потрібні пошук і впровадження сучасних підходів і поглядів на вирішення безпекових питань", – пояснили в Офісі глави держави.

Хто такий Кирило Буданов

  • Звісно ж, про українських розвідників багато інформації у вільному доступі не водиться. Та був один випадок, через який про Кирила Буданова говорила вся країна.
  • Це було на початку квітня 2019 року. Тоді в Києві чоловік з паспортом громадянина Киргизстану на ім'я Олексія Ломака підірвався на вибухівці.
  • Як згодом з'ясувалося, автівка, біля якої здетонував пристрій, належала саме Кирилові Буданову. Іноземець намагався закласти вибухівку, але випадково завчасно її здетонував. Тоді Ломако сам ледь вижив.
  • Згодом військовий журналіст Юрій Бутусов розповів, що це була спроба помсти за вдалий рейд українських розвідників в окупований Крим у серпні 2016 року.
  • До слова, під час того рейду разом з Будановим був Максим Шаповал. Його росіяни вбили у 2017 році – теж заклавши бомбу під автомобіль. Розвідник посмертно отримав звання Героя України.