Демонстрації та пікети пройшли у багатьох містах, зокрема у столиці країни Пекіні, а також у найбільшому місті країни та фінансовому центрі Шанхаї.

До теми Масові протести у Китаї: перші втрати на ринках та новий мінімум для нафти

Це незвично для Китаю – владу закликають піти

Протести, які відбуваються в багатьох містах і об'єднані навколо однієї проблеми, є нетиповими для Китаю і відбуваються лише через кілька тижнів після того, як президента Сі Цзіньпіна затвердили на третій термін. Деякі протестувальники у Шанхаї вигукували гасла, які закликали його піти. 17 листопада поліціянти затримали там кілька протестувальників.

Останні протести були зареєстровані як мінімум у восьми містах Китаю, включаючи Пекін, Шанхай, Ченду, Ухань, Нанкін та Ланьчжоу. За словами кореспондента "Аль-Джазіри" Патріка Фока, студенти Університету Гонконгу також провели невелику демонстрацію в неділю ввечері, і біля посольств Китаю за кордоном пройшли збори на знак солідарності. Протестувальники у Пекіні тримають чисті аркуші білого паперу на знак протесту проти цензури.

Яка ситуація з захворюваністю в країні

Влада країни оголосила в понеділок, що щоденна кількість випадків захворювання на коронавірус в Китаї досягла понад 40 000, що є новим рекордом. Натомість важких випадків захворюваності в країні немає.

Політика, що проводиться в Китаї, "нуль випадків COVID-19" сильно вдарила по економіці країни й життю простих людей, спровокувавши вкрай різку реакцію.

Через суворі карантинні обмеження помирають люди

  • Десять людей загинули внаслідок пожежі, й протестувальники звинувачують ізоляцію через COVID-19. За їхніми словами, вона завадила спробам врятувати мешканців багатоповерхівки.
  • Кричущий випадок стався у північно-західному місті Ланьчжоу. Через карантинні обмеження 3-річний хлопчик помер від отруєння газом у закритому комплексі після того, як його не дозволили негайно доставити до лікарні.
  • Згодом, через два тижні, 4-місячна дівчинка померла в карантині готелю в місті Чженчжоу після 12-годинної затримки із наданням медичної допомоги.
  • У мережі також поширили відео, де мати розплакалася з дитиною з високою температурою і благала дозволити їй відвезти дитину до лікарні. Матері у розпачі.