Суд з допомогою Офісу генпрокурора наклав арешт на будівлю, яка належить російському виробнику ядерного палива, підпорядкованому «Росатому». Так, російська компанія не зможе вивести активи чи переоформити права власності.

До теми Картини, годинники і залізничний вагон: суд арештував майно Медведчука

Прокурори проводять досудове розслідування за фактом фінансування військової агресії Росії. Зокрема, намагаються виявити активи, які розміщені на території України і належать державі-агресору.

Поліцейські встановили, що російський виробник ядерного палива – акціонерне товариство, створене указом президента Росії і безпосередньо підпорядковане корпорації "Росатом" держави-агресора, має у власності будівлю, розташовану на столичному Подолі.

Зокрема, Офіс генпрокурора виявив будівлю площею 928,1 квадратних метрів в історичному центрі Києва, вартістю понад 30 мільйонів гривень. Водночас у Нацполіції заявляють, що вартість будівлі становить 60 мільйонів гривень.


У поліції показали арештовану будівлю "Росатома"

При цьому відомості про право власності на цю будівлю з метою її приховування до Держреєстру не вносилися. Вони відображалися лише в документах Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності.

Правоохоронці провели обшук у будівлі та на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду Києва наклали на нерухомість арешт. Наразі вирішується питання про передачу будівлі в управління АРМА.

Схожі випадки з російськими компаніями

  • Напередодні на Харківщині арештували активи компаній громадян Росії на 40 мільйонів гривень. Засновниками та кінцевими бенефіціарами чотирьох місцевих підприємств на Харківщині є громадяни Росії. Двоє пов'язані між собою і з території країни-агресора підтримували війну.
  • Один з найбільших виробників бетоноконструкцій, що постачав матеріали в Україну та за кордон, належить особам з оточення Володимира Путіна. Вони причетні до фінансування псевдореспублік на окупованій території.
  • СБУ заблокувала діяльність компанії, яка працювала у столиці та фінансувала так звану "ДНР". Кошти окупантам надходили у вигляді "податків". Загалом бізнесмени профінансували ворога на 8 мільйонів гривень.
  • Також в Україні арештували активи білоруської нафтової компанії. Вона причетна до фінансування війни проти України. Прокуратура вже передала для АРМА 20 мільйонів гривень.
  • В СБУ розповіли, що компанія мала серед засновників білоруські державні підприємства, купувала сировину в Росії та платила податки бюджетів обох країн.

Відео до теми – СБУ викрила агентурну мережу ГРУ Росії, до якої входив нардеп Деркач