Оновлення. Рух поїздів між станціями метро "Деміївська" та "Теремки" вже тимчасово зупинили. У КМДА пояснили цей вимушений захід ремонтом перегінного тунелю.

Дивіться також Кияни зможуть отримувати сповіщення про відключення світла: як налаштувати функцію

У Києві змінили наземні маршрути

У КМДА розповіли про зміни наземних маршрутів, а також поділилася картами.

У столиці ввели тимчасовий автобусний маршрут №2м "Кібернетичний центр – станція метро "Теремки" – станція метро "Либідська", на якому працюватиме 60 автобусів з інтервалом руху в 1 хвилину. Також місцева влада створила тимчасовий тролейбусний маршрут №43к "Кібернетичний центр – станція метро "Либідська". На ньому Працюватиме 20 тролейбусів з інтервалом у 3 хвилини.

Крім цього шлях автобусного маршруту №38 відтепер подовжується до станції метро "Либідська". Працюватиме 5 автобусів з інтервалом у 17 хвилин. Також стало відомо про тимчасове припинення руху тролейбуса № 50 "Вулиця Милославська – станція метро "Либідська".

На тролейбусному маршруті №50к "Вулиця Милославська – площа Дарницька" збільшили кількість рухомого складу. Там працюватимуть 10 тролейбусів з інтервалом у 9 хвилин. У КМДА зауважили, що посилення роботи цього маршруту дасть змогу частково переорієнтувати пасажиропотік з Оболонсько-Теремківської лінії на Святошинсько-Броварську.

Схеми змінених наземних маршрутів у Києві / Фото КМДА

На станції є підтоплення

Соцмережами шириться відео, на якому можна побачити, що на столичній станції метро на синій гілці почалося підтоплення.

Перегінні тунелі метро у Києві створювалися у 2008 – 2010 роках. Їх будували у складних гірничо-геологічних умовах при штучному водозниженні.

Відомо, що тоді під час будівництва сталася аварія, внаслідок якої втопився тоннелепрохідний щит. Через це будівельні роботи довелося проводити в ручному режимі, що могло позначитися на їхній якості.

Підтоплення на станції: дивіться відео

6 станцій метро працюватимуть як укриття

Так, від завтра поїзди курсуватимуть між станціями "Героїв Дніпра" та "Либідська". Натомість, станції метро "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття. Таке рішення ухвалила місцева влада у зв'язку з необхідністю термінового проведення ремонту перегінного тунелю між станціями. Рух поїздів на цьому відрізку доведеться повністю зупинити до завершення робіт.

Для перевезення пасажирів передбачені дублюючі маршрути наземного транспорту від "Теремків" до "Либідської".

У КМДА припускають, що ремонт триватиме близько 6 місяців.

Ракетна атака на Київ

Вранці 8 грудня росіяни запустили крилаті ракети по Україні. Одна група летіла на Дніпропетровщину, інша – на Київщину. Тривога у столиці тривала майже дві години. На околиці міста активно працювала ППО.

У КМВА уточнили, що жодна з ракет не досягла Києва. Їх усі збили на підльоті.

На щастя, минулося без постраждалих. Втім, в області є руйнування. Зокрема, пошкоджень зазнали 3 приватні будинки у двох районах області. У них вибиті вікна, двері, посічені фасади, частково зруйновано стіни. Крім того, є пошкодження транспортного засобу, господарських будівель та газової труби.