Відповідну заяву Клімкін оприлюднив на власній сторінці у Facebook. Відеозвернення дипломат записав у стінах Міністерства закордонних справ.

Читайте також: Хто з міністрів піде у відставку за президентства Зеленського: назвали імена

Я, як і обіцяв, написав заяву про відставку. У понеділок, в день інавгурації, направлю його до Верховної Ради і новому президенту України. Це правильно з точки зору політичної культури,
– наголосив глава зовнішньополітичного відомства України.

Він уточнив, що про своє рішення заздалегіть повідомив новообраного президента України Володимира Зеленського.

"У нього має бути право на свою зовнішньополітичну команду. Я готовий допомагати йому там, де буде потрібно. І там де збігаються наші принципи і баченнчя", – додав дипломат.

Клімкін зазначив, що рішення про власну відставку прийняв дуже давно та подякував усім, хто протягом 5 років працював поряд із ним. Окрім того, ідучи з посади, Клімкін пообіцяв повернутися, щоправда, вже у Верховну Раду. Про парламентські амбіції він, зокрема, сказав таке:

Сьогодні потенціал нашої зовнішньої підтримки через політику, через емоції майже вичерпаний. Я розумію, чого хочуть українці, але також розумію, чого від нас чекає світ. У мене є дуже багато різних ідей, і я сподіваюся їх реалізувати. Тому я йду вперед, йду в політику, йду до Верховної Ради України. Звичайно, з командою, з якою я поділяю цінності, принципи, емоції і бачення, як йти далі. Все інше – потім.

Зазначимо, що на посаді міністра закордонних справ Павло Клімкін перебував від 19 червня 2014 року, тобто неповних 5 років.

Клімкін подає у відставку: відеозвернення