Так, сьогодні країна-агресорка остаточно накопичила весь свій потенціал – звезла все, що було в Україну: артилерію, бронетехніку тощо. Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Цікаво Кремль не має чіткого плану оборони Криму: чому Путін намагається затягнути війну

Боротьба за ініціативу

Радник голови ОПУ повідомив, що загарбники познімали військову техніку з бойового чергування по усьому периметру Росії. За його словами, сьогодні на територію країни-агресорки можна зайти з будь-якої сторони, особливо зі Сходу, й жодного спротиву не буде, бо всі ресурси ворога сконцентровані в Україні.

Крім того, за 1,5 місяця окупанти звезли на ці напрямки величезну кількість натренованих на полігонах в Білорусі мобілізованих.

У найближчі тижні матимемо ключовий етап цієї війни. Він називається: "Хто контролюватиме ініціативу",
– зауважив Подоляк.

Так, якщо наша держава контролюватиме ініціативу, то далі війна триватиме у повному обсязі за сценарієм нашого генштабу ЗСУ та Ставки Верховного Головнокомандувача. Втім, якщо ініціативу перехопить Росія, ми матимемо проблему щодо збільшення тиску, а саме:

  • посилення інформаційного тиску;
  • кількісний тиск;
  • країна-агресорка підвищить кількість ставок, тобто посилення тиску на Білорусь та країни ОДКБ для збільшення допомоги, а також на Іран і Північну Корею задля отримання більшої кількості озброєння.

Повне інтерв'ю з Михайлом Подоляком: дивіться відео

Радник голови ОПУ також пригадав, що загарбники полюбляють закиди, мовляв, Україна бере зброю в НАТО. Тож підкреслив, що наша держава у рамках міжнародного права співпрацює зі своїми партнерами. Водночас Росія на колінах вимолює озброєння в Ірану та Північної Кореї.

Війна Росії проти України: останні новини

  • Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що у 2023 році Росія зосередиться на захопленні Луганщини та Донеччини. Втім, не можна виключати активності ворога й на інших напрямках.
  • Речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зауважив, що Сили оборони розглядають різні варіанти подальших дій окупантів. Він додав, що пріоритет загарбників не змінився – вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
  • Українські військові продовжують мужньо та героїчно протистояти російській агресії. Лише за минулу добу вони відбили низку атак поблизу 8 населених пунктів на Донеччині. У Генштабі ЗСУ повідомили, що окупанти продовжують наступ, хоч і зазнають шалених втрат.
  • Начальник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський розповів, що в районі Вугледара, що на Донеччині, зафіксували 155 бригаду окупантів. Відразу 10 російських військових здалися у полон. Відомо, що на початку березня минулого року ця ворожа бригада заходила в Ірпінь та Бучу на Київщині.