Пряма трансляція на
Останні випуски

Кого українці хочуть бачити на посаді президента: інфографіка

До президентських виборів ще вісім місяців. Передвиборча кампанія офіційно стартує в лютому, а білборди з політичними обличчями на вулицях з'являються вже зараз. Та й соціологи вже вимірюють політичні вподобання українців.

Для порівняння ми взяли роботу чотирьох соціологічних інституцій, а саме фонд "Демократичних ініціатив" імені Ілька Кучеріва, KIIS, соціологічна група "Рейтинг", Socis.

Цифри різняться, залежно від компанії, яка провела опитування.

Читайте також: Чому Порошенку не вигідні дострокові вибори парламенту: думка експерта

Як не крути, але загалом перша п'ятірка в тому чи іншому порядку – незмінна. Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Юрій Бойко, Олег Ляшко і Петро Порошенко. Прикметно, що жоден кандидат зараз немає хоча б 15% підтримки серед виборців.

рейтинг президенти
П'ятірка ймовірних кандидатів у президенти

Здебільшого ці цифри, як то кажуть ядерний електорат, люди, які навряд чи полишать свого кандидата. Стрибнути вище цій п'ятірці заважає антирейтинг, який політики назбирали за час перебування у владі. Найгірша ситуація із цим показником у Петра Порошенка. Майже відсутній він в Анатолія Гриценка.


Антирейтинг, який політики назбирали за час перебування у владі

Є ще артисти із нібито президентськими амбіціями та непоганим стартовим рейтингом. Люди чекають нових облич у політиці й дарують кредит довіри тим, хто офіційно про свою участь у перегонах не заявив.

Рейтинг президенти
Рейтинг артистів

Ближче до виборів список охочих стати президентом буде рости. У 2014 році на перегони зголосився 21 кандидат. І вони вже борються за голоси тих, хто не визначився. Таких зараз від 15 до 27 відсотків.


Багато українців ще не визначилися, за кого будуть голосувати

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі