Радник глави МВС Вадим Денисенко в ефірі телемарафону "Єдині новини" 5 листопада розповів, що деякі російські війська таки стоять в тимчасово окупованому місті. Наразі невідомо точно, чи битимуться росіяни за Херсон.

Читайте також Які є 2 сценарії дій росіян на Херсонщині: Мусієнко припустив, який найбільш ймовірний

Що відбувається у Херсоні

Водночас станом на зараз (5 листопада – 24 канал) наскільки я розумію, наскільки говорить британська розвідка, елітні частини, перш за все морпіхи та десантники, залишаються на правому березі Херсонської області,
– розповів Денисенко.

За його даними, є інформація про те, що окупанти справді готуються до вуличних боїв як у Херсоні, так і у Новій Каховці.

За даними американського Інституту вивчення війни, російські загарбники хочуть уникнути розгрому на правобережжі Херсонщини й організовано відійти. За даними звіту:

  • російські війська готують оборонні позиції на лівобережжі та відступають;
  • це свідчить про те, що вороги усувають шляхи для українських сил. Зокрема, щоб ЗСУ не переслідували росіян через річку під час або після відходу.

Важливі новини з Херсонщини

  • На початку листопада з приміщення обласної державної адміністрації в Херсоні за невідомих обставин зникла ганчірка-прапор, яку колись повісили вороги.
  • Вже 5 листопада міністр оборони Олексій Резніков заявив, що дані, які повідомляють окупанти на Херсонщині мають елементи інформаційно-психологічної операції. Тому наша влада серйозно ставиться до офіційних повідомлень Росії, та довіряє тільки нашій розвідці.
  • Також очільник Міноборони сказав, що росіяни у Херсонській області потенційно готові до "акту доброї волі".
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що вороги на Херсонщині мають два варіанти: тримати лінію фронту так довго, наскільки це можливо або ж відійти та зберегти важку техніку та хоча б якийсь особовий склад.

Дивіться також – окупантів загнали у пастку: відео