Маховик розкручується, хоч і зі спротивом

Але процес не стоїть на місці, і все вказує на те, що невдовзі вона все ж отримає це звання, а з ним і відповідні наслідки. Про це в ефірі 24 каналу розказав російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.

Зверніть увагу На якій стадії процес визнання росії спонсором тероризму зі сторони США: що каже Кулеба

Він зауважив, що згідно з американським законодавством, визнавати державу спонсором тероризму має держсекретар. Власне зараз Конгрес США і вимагає від Ентоні Блінкена це зробити.

Це має велике політичне, психологічне та економічне значення,
– констатував Піонтковський.

Як вважає публіцист, єдине, що зараз гальмує цей процес та зупиняє Держдепартамент США – це те, що тоді їм доведеться накладати санкції на своїх союзників у Європі, які продовжують спілкування з державою-спонсором тероризму, зокрема й в економічній сфері.

Однак він переконаний, що росію все ж оголосять спонсором тероризму. Ба більше, на думку, публіциста це станеться вже найближчими днями.

"Те, що має відбутися, відбудеться. Ви пам'ятаєте, який був величезний спротив проти постачання Україні Stinger, Javelin, HIMARS, ракет дальністю у 300 кілометрів? Зі спротивом, але все ж цей маховик розкручується, і йде в один бік", – вважає Піонтковський.

Піонтковський про те, коли росія отримає статус спонсора тероризму: дивіться відео

На що вплине визнання росії державою-спонсором тероризму

  • Як раніше пояснював військовий експерт Олександр Мусієнко, у контексті визнання росії державою-спонсором тероризму важливі не лише санкції, які накладають на країну з таким статусом.
  • Йдеться про міжнародну ізоляцію та розуміння необхідності деконструкції злочинного правлячого режиму. Крім того, з цієї площини з росією не можна буде укладати жодних домовленостей.
  • Крім того, після оголошення росії спонсором тероризму Україна зможе сподіватися на ще більшу та потужнішу допомогу від країн-партнерів.