Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик і публіцист Андрій Піонтковський. Він переконаний, що війна в Україні є вирішальною подією 21 століття.

Дивіться також Масована атака по Україні 10 лютого: в Укренерго назвали головні цілі окупантів

Піонтковський згадав слова Єнса Столтенберга про те, що Європа платить грошима, а Україна у цій війні платить кров'ю. Натомість, якщо Україна не вистоїть, тоді американці і європейці почнуть платити кров’ю.

Піонтковський не сумнівається, що врешті Україні передадуть всю необхідну зброю.

Подумайте на секунду, в якому світі ми б жили, якби згідно з прогнозами американської розвідки Київ упав би за 5 днів. Тайвань уже давно поглинув Китай, Іран готувався б кидати ядерні бомби на Ізраїль. Фашистські тоталітарні режими прийшли б до влади у всьому світі,
– додав опозиціонер.

"Гігантське досягнення України"

За словами Піонтковського, хоча Україна ще не розв'язала проблеми своєї безпеки та свободи, але вже дуже багато зробила для всього світу. Він припускає, що Владімір Путін планував пройти, "як ніж крізь масло" через Україну, стати на кордоні з Польщею та країнами Балтії і погрожувати країнам НАТО ядерною зброєю.

Якби не було цього річного спротиву України, який показав, що таке путінська армія, він би їх зламав,
– переконаний Піонтковський.

Росіяни, які хотіли через 5 днів стояти на кордоні з країнами Балтії та Польщею і погрожувати, зараз думають, у кращому випадку, чи візьмуть Бахмут, зауважив Піонтковський. Він називає це "гігантськими досягненнями України".

Піонтковський про настрої в Європі: дивитись відео

Коли Україна може отримати літаки

Піонтковський згадав слова Вінстона Черчилля, що американці врешті-решт завжди ухвалюють правильне рішення, коли всі неправильні уже будуть використані.

Російський опозиціонер повідомив, що ймовірно, 14 лютого буде оголошено про передачу літаків Україні.

Чи отримає Україна винищувачі: останнє

  • Велика Британія може першою оголосити про передачу літаків. На думку полковника ЗСУ в запасі, військового експерта, льотчика-інструктора Романа Світана, є 2 позиції, які можуть нам передати без великих збитків для себе.
  • Заяви щодо можливості постачати Україні F-16 стали менш категоричними у США. Хоч держсекретар Ентоні Блінкен не сказав прямо, що його країна постачатиме винищувачі Україні, але заявив, що Штати робитимуть висновки про те, що є найнеобхіднішим та що може бути найефективнішим для України.
  • Польща заявила, що готова передати Україні літаки F-16, але не буде робити це першою, а хоче, щоб інші країни НАТО ухвалили аналогічні рішення.