Глава уряду Польщі Матеуш Моравецький на саміті лідерів ЄС в Брюсселі констатував, що його держава готова надати Україні винищувачі, але не однією з перших. Вочевидь, Варшава остерігається ухвалювати таке рішення першою серед інших членів НАТО.

Читайте також Я тут, щоб захистити шлях українців додому, – головне з промови Зеленського у Європарламенті

Хто б міг протягнути Україні руку допомоги в питанні авіації

Моравецький також зауважив, що позиція Польщі стосовно цього питання є непохитною. За його словами, сучасні бойові літаки першими могли б Києву надати ті країни, які мають їх найбільше.

Наша позиція тут однозначна. Можемо діяти тільки спільно у рамках цілого об'єднання Північноатлантичного договору. Якщо таке рішення буде, то ми не будемо тими першими, хто надасть винищувачі, але, напевне, будемо позитивно відповідати на це,
– заявив високопосадовець.

У Європарламенті, в Португалії та в Естонії підтримують надання Україні винищувачів

Варто сказати, що інші високопоставлені чиновники Європи, окрім Моравецького, готові стояти пліч-о-пліч на захисті підтримки нашої держави:

  • Відомо, що президентка Європарламенту Роберта Метсола під час візиту Зеленського в Брюссель закликала країни ЄС якомога скоріше надати ЗСУ далекобійні системи та бойові літаки. Як вона зазначила, політична воля певних держав зберегла б життя великій кількості людей.
  • Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта також заявляв, що ніяких "червоних ліній" у питанні надання нашій державі винищувачів немає. Власне, відомо, що на озброєння португальської армії є 27 винищувачів F-16, проте без згоди НАТО їх нам, на жаль, Лісабон надати не може.
  • Окрім того, пані прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас наголосила, що в її країни немає такої авіації, але якби вона була, то негайно вирушила в Україну. Згодом вона додала, що держави-члени Європейського Союзу повинні спільно купувати зброю і боєприпаси для Збройних Сил.