Навіть попри те, що проголосовані документи ще будуть доопрацьовуватися, вони стали ще одним фактором, який наблизив українців до безвізових поїздок шенгенською зоною.

Сайт "24" спробував розібратися, коли ж громадяни України отримають можливість вільно пересуватися територією ЄС.

Як давно Україні обіцяють безвізовий режим?

Більше семи років. Говорити про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок українців до країн Євросоюзу почали ще у 2008 році. План дій зі спрощення візитів своїх громадян до країн ЄС Україна отримала у 2010 році і від того часу працює над виконанням цього плану.

Що заважає його введенню?

Недостатньо ефективне виконання вищезгаданого плану. Самі експерти ЄС протягом останнього року відзначили, що Україна досягла значного прогресу у роботі над впровадженням безвізового режиму, але лишалися ще кілька проблемних питань. Пов’язані вони були, головним чином, із дискримінацією, контролем за міграцією, захистом персональних даних і боротьбою з корупцією.

За що проголосувала Верховна Рада?

За ще один крок до введення безвізового режиму. Проголосовані у першому читанні зміни до Кримінального процесуального, Кримінального та Цивільного кодексів України, які спрямовані на усунення корупційних ризиків, були обов’язковою умовою Євросоюзу для спрощення візового режиму.

Для чого це потрібно?

Для того, щоб показати, що українська влада бореться із політичною корупцією не лише у деклараціях чи на папері. Фактично, це – частина домашнього завдання, виконання якого дозволить українцям їхати в Європу без віз.

Чи означає це автоматичне скасування віз?

Ні. По-перше, мало прийняти закони – потрібно їх виконувати. По-друге, потрібно ще врегулювати систему обліку на кордонах, не допускати нелегальної міграції, а внутрішніх переселенців забезпечити соціальним захистом.

Коли буде введено безвізовий режим в Україні?

За найоптимістичнішими прогнозами – у другій половині 2016 року. З 31 серпня в Україні працюють спеціальні оціночні місії ЄС, які перевіряють виконання Україною "домашнього завдання" ЄС. Відтак, рішення про запровадження безвізового режиму може бути ухвалено наприкінці поточного року.

Що буде потрібно, аби ним скористатися?

Для початку — біометричний паспорт. Українці, які такого досі не мають і які будуть зацікавлені у поїздках у шенгенську зону, будуть далі звертатись за візами до консульств. Тобто, найближчим часом на Україну очікує перехідний період, в якому частково буде безвізовий режим, а частково візи будуть залишатись.

Але поки українцям візи таки потрібні, радимо вам ознайомитися з матеріалом: Як без проблем отримати шенгенську візу: ТОП-5 порад