main logo

Безвізовий режим

Безвізовий режим – це відкриття Євросоюзу для всіх українців. Запровадження безвізовго режиму для України зміцнить рівень довіри між прикордонними службами України та державами-членами ЄС.

20 квітня 2016 року Європейська комісія внесла на розгляд Ради ЄС та Європейського парламенту законодавчу пропозицію про скасування візового режиму для громадян України, заявивши, що всі необхідні умови Київ виконав.

Очікувалося, що вже восени 2016-го громадяни України зможуть їздити до держав-учасниць Шенгенської угоди без віз. Проте озгляд питання відклали на весну 2017 року, розробивши також механізм призупинення дії безвізового режиму на випадок порушення домовленостей українською стороною.

6 квітня 2017 року рішення про спрощення візового режиму між Україною та Євросоюзом підтримали депутати Європарламенту. 26 квітня очікується голосування у Комітеті постійних представників. У випадку позитивного голосування документ має підписати Президент ЄС Дональд Туск та глава держави, яка головує в Євросоюзі (у першому півріччі 2017 – Мальта). Після цього документ опублікують в офіційному бюлетені ЄС, чинності воно набере через 20 днів – орієнтовно на початку червня.