Власне, 6 жовтня у Київському апеляційному суді стартував розгляд апеляції. Вона стосується зміни запобіжного заходу, який раніше призначили Ігореві Коломойському.

Читайте також Ніде не люблять: Коломойського, який в СІЗО, Росія записала у терористи

Олігарх визнав, що має ще два паспорти

Суддя спитала його, чи має він громадянство інших держав. На це Ігор Коломойський ствердно сказав "Так", а коли спитали, про які саме мовиться, то додав, що Ізраїлю та Кіпру.

Крім того, суддя спитала олігарха, чи ознайомлювався він з рішенням про позбавлення його громадянства України, про що писали у ЗМІ. На це Коломойський відповів, що з рішенням не знайомий.

Власне, громадянство України для Ігоря Коломойського припинили ще 17 липня 2022 року. Він зауважив, що не отримував повідомлення про це від міграційної служби.

За словами прокурорів, в Ігоря Коломойського, крім внутрішнього паспорта громадянина Ізраїлю є ще й закордонний. Це стало відомо завдяки документам посольства Ізраїлю в Україні.

Коломойський у суді традиційно віджартовувався. Спілкуючись з журналістами у перерві, заявив, що ніколи не приховував, що має три громадянства. Його спитали, як йому перша частина засідання, на що він іронічно відповів.

На війні як на війні. Чого очікую? Ми не гідрометцентр,
– додав Коломойський.

Коротко про справу Коломойського

  • 2 вересня 2023 року СБУ оголосила про підозру Коломойському в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Того ж дня він приїхав до Шевченківського районного суду міста Києва, де йому обрали запобіжний захід. Мовиться про арешт на 60 днів з можливістю внести заставу у розмірі 509 мільйонів гривень.
  • Уже 6 вересня стало відомо, що розгляд апеляції про зміну запобіжного заходу перенесли. Новою датою обрали 25 вересня.
  • Наступного дня Коломойському та ще 5 особам – експрацівникам банківської установи – у НАБУ повідомили про підозру. Вона стосується заволодіння понад 9,2 мільярда гривень коштів Приватбанку.
  • Згодом у СБУ розповіли, що Коломойському повідомили про третю підозру. Вона стосується незаконного заволодіння 5,8 мільярда гривень.
  • 25 вересня у Київському апеляційному суді було засідання у справі Коломойського. На ньому були присутні телеведучі "1+1", а також Олександр Ткаченко. Вони зголосилися взяти олігарха на поруки, але нічого з того не вийшло.