Таку інформацію оприлюднили журналісти американської газети після проведення власного розслідування. Вони стверджують, що бізнесмен придбав нерухомість за кошти українських платників податків.

Важливо Коломойський, Порошенко і навіть Зеленський: кого українці вважають олігархом

За даними американських журналістів, у найкращі роки Optima Ventures Коломойського володіла понад 260 тисячами квадратних метрів комерційної нерухомості у штаті Огайо.

Що таке Optima

Це конгломерат компаній в США, інтереси яких перебувають у сфері нерухомості Клівленда. Компанії належать будівлі One Cleveland Center і 55 Public Square в центрі міста. Вежу 55 Public Square Building 29 липня 2008 року купила компанія Optima 55 Public Square, LLC за 34 мільйони доларів. Від 2008 до 2015 роки Optima була одним з найбільших орендодавців в центрі міста.

Історія почалася 2008 року, коли Коломойський із напарниками "інвестував" у США 12,9 мільйона доларів, купивши одну з найпомітніших багатоповерхівок міста – бізнес-центр на 55 Public Square. Того самого року компаньйони виклали у США ще 36 мільйонів доларів, щоб купити One Cleveland Center,
– мовиться у статті.

А 2010 року перерахували до країни через 4 різні офшорні банківські рахунки 18,5 мільйона доларів, щоб придбати Huntington Building До 2011 року Коломойський придбав ще 2 визначні пам'ятки Клівленда:

  • 21-поверхову вежу,
  • готель Westin.

Після цього Коломойський через свої фірми став найбільшим власником комерційної нерухомості у місті. За кошти кредитів, виданих його українським компаніям його українським банком,
– повідомляються у розслідуванні американського видання.

За даними прокуратури США, шахрайське походження цих кредитів є очевидним. Наприклад, 12 мільйонів доларів, за які придбали One Cleveland Center, – це кредит, виданий одному феросплавному заводу в Україні на фінансування поточних операцій, зазначають журналісти.

Цікаво Коломойський розпродує нерухомість у США: що відомо про будівлі

Зауважимо, що раніше скандальний олігарх отримав контроль над ще одним каналом. Тепер він контролює цифрову ліцензію на інформаційне мовлення, яка раніше належала телеканалу М2.

Коломойський залишив після себе руїни у США: дивіться відеоблог Сергія Лещенка