Про це повідомили на пресконференції захисників Маріуполя. Офіцер управління штабу Ілля Самойленко зазначив, що один з військових просто боявся виконувати свій обов'язок.

До теми Захисники Маріуполя дають пресконференцію: головне

"Можна було б втекти, як боягуз, думати лише про власне життя, але не думати про обов'язок, який на себе взяв, присягу. Саме це відбулося з командиром морпіхів 36 бригади. Він просто відмовився виконувати наказ, який йому дали", – сказав військовий.

Великий сором

За словами Самойленка, командир морпіхів Баранюк спробував втекти з Маріуполя. Він мав невеличку групу бійців з боєздатними танками, броньованими машинами та боєприпасами.

Тут не можна прорватися, але якщо думати лише про своє життя, будеш хапатися за будь-яку можливість, щоб це життя собі продовжити. Це великий сором,
– заявив Самойленко.

Він додав, що під час цієї спроби втечі загинула одна людина.

"Калина" про втікача

В ексклюзивному інтерв'ю для 24 каналу капітан Святослав Паламар із позивним "Калина" заявив, що Баранюк міг нівелювати усю оборону Маріуполя та його захисників. Цей військовий знехтував життям своїх підлеглих та покинув поранених і вбитих побратимів. Паламар зазначив, що це вплинуло й на те, в якій критичній ситуації зараз перебуває місто.

Баранюк тепер дає коментарі для російських пропагандистських ЗМІ. "Калина" зазначив, що однозначно він говорить під тиском.

Важливо Неможливого немає, – "Калина" про захист Маріуполя, 2 етап евакуації та зрадників

"Як я можу це коментувати? Залишити своїх поранених, частину своїх військових та кудись іти – це верх цинізму. Залишити тіла своїх вбитих побратимів – це неправильно. Залишити всіх інших напризволяще – це теж неправильно. Я скажу так: оборона Маріуполя була б міцнішою, зараз ми б мали інші рубежі, якщо б дехто не вирішив вчинити так, як він вирішив", – наголосив військовий.

Ставлюсь як до зрадника

За словами "Калини", оборонці Маріуполя цінують інтереси країни вище ніж свої життя. Наголосив, що бійці не цінують себе вище, ніж життя поранених та тих побратимів, які загинули.

"Я думаю, що історія розставить крапки над "і". Особисто я ставлюся до цієї людини як до зрадника", – додав "Калина".

Що росіяни зробили у Маріуполі

Військові розповіли, що рашисти вбили у місті приблизно 25 тисяч людей. Більшість з них є мирними мешканцями.

За словами воїнів, під час оборони їм вдалось знищити 2 500 окупантів. Крім цього, оборонці Маріуполя поранили 5 тисяч росіян, знищили 60 танків, ще 30 – підбили.

Повний брифінг захисників Маріуполя: дивіться відео