Звернення оприлюднив один із командирів гарнізону, підполковник Денис Прокопенко. Місто наші герої обороняли 86 днів.

До теми "Азовсталь" – місце мого життя і смерті: захисник Маріуполя виклав потужні фото на розвалах

Вище військове керівництво дало наказ про збереження життя та здоров'я військових гарнізону. Також наказали припинити оборону міста. Попри важкі бої, кругову оборону та відсутність постачання, ми постійно наголошували на трьох найважливіших для нас умовах, а саме: цивільні, поранені та загиблі,
– каже Прокопенко.

Він наголосив, що цивільних вдалося евакуювати із заводу "Азовсталь". Там вони переховувались від бомбардувань російських загарбників, які нищили місто.

За словами Прокопенка, важко поранені воїни отримали необхідну допомогу. Їх також вдалося евакуювати з подальшим обміном та доставкою на територію, яка підконтрольна Україні.

"Щодо загиблих Героїв, то процес триває і надіюсь, що найближчим часом рідні та вся Україна зможуть з почестями поховати своїх воїнів", – сказав командир.

Звернення Дениса Прокопенка: дивіться відео

Що відомо про евакуацію з "Азовсталі"

  • Українська влада поки не коментує спецоперацію про евакуацію військових з "Азовсталі". Перемовини про це були надзвичайно важкими. Тому просять не спекулювати, щоб не нашкодити, адже росіяни можуть вчинити непередбачувані дії. Розвідка Великої Британії повідомляла, що з металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі вже вийшло близько 1700 українських військових. Скільки залишилось воїнів там – невідомо, але Росія звідти нібито збирається перекинути непідготовлені війська на інші напрямки.
  • Водночас у Міжнародній організації Червоний Хрест заявляли, що почали реєстрацію евакуйованих з "Азовсталі" українських бійців. Мовиться про сотні українських військових. Наші захисники мають вказати ім'я, дату народження та найближчого родича.
  • Натомість бойовики з окупованого Донецька відзначаються цинічними заявами щодо заводу "Азовсталь" та Маріуполя. Російські загарбники, які вщент знищили місто та зруйнували підприємство, хочуть побудувати парк на місці заводу. Ставленики Кремля обіцяють про "курорт" в Маріуполі.

Що казав президент про евакуацію з заводу: дивіться відео