Новий командир батальйону "Вовки да Вінчі" розповів в інтерв'ю ТСН, що, якщо наші західні партнери хочуть перемоги України, то мають забезпечити нас ракетами великої дальності та можливістю бити по території ворога, по їхніх військових об'єктах і логістичних шляхах, пише 24 Канал.

Дивіться також Б'ють на сотні кілометрів: як смертоносні ракети JASSM до F-16 допоможуть ЗСУ на полі бою

Що каже командир батальйону "Вовки да Вінчі" про зброю в ЗСУ

Сергій "Філя" Філімонов розповів, що наразі в Україні ще немає зброї, яка здатна змінити перебіг війни з Росією. Збройним Силам України потрібен хоча б баланс, порівняно зі зброєю ворога.

Я її (зброї – 24 Канал) не бачу, тому що нам би по зброї зараз мати баланс з росіянами. Спочатку в нас була перевага в дронах, у використанні, у технологічності, у тактиці застосування. Наразі цієї переваги немає,
– розповів військовий.

Він заявив, що Росія наразі виробляє на місяць 100 ракет і 300 дронів типу "Шахед". За словами військового, нам потрібна така зброя.

"Те, як ми топимо кораблі водними дронами, це взагалі для мене було немислимо. Якщо вони ракетами не можуть нам завдати більше ураження, ніж ми завдаємо дронами, умовно не дуже дорогими. Те саме, коли наші дрони долітають до нафтопереробних фабрик, заводів, аеропортів. Це про багато що каже", – пояснив командир "Вовків да Вінчі".

За його словами, Україна зможе дешевими засобами робити ворогу набагато болючіше, ніж вони роблять ракетами, які коштують мільйони.

Україні потрібні боєприпаси

  • На початку лютого видання Bloomberg, посилаючись на лист, написало – міністр оборони України написав листа союзникам, у якому повідомив, що ЗСУ стикаються з "критичною" нестачею артилерійських снарядів. Адже ворог використовує їх втричі більше, ніж українські військові.
  • Саме тому Рустем Умєров заявив, що зазвичай перемагає та сторона, у якої найбільше боєприпасів для бою та закликав союзників з ЄС зробити більше, щоб виконати свою обіцянку надати мільйон артилерійських снарядів.
  • Перед цим верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та оборони Жозеп Боррель розповів, що Україна отримала 330 000 боєприпасів, тобто третину від необхідних. За словами Борреля, до березня нададуть ще 200 000. Там їхня кількість досягне 524 тисячі – це більше ніж 52% від потреби.