Командир взводу спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України "Артан" Андрій Мельник, відомий за позивним "Фаворит", розповів 24 Каналу, що з вагнерівцями справді було складно воювати.

До теми "Ми робимо те, що ворог не здатен уявити"․ Інтерв'ю з офіцером спецпідрозділу ГУР МО "Артан"

"Вагнерівці" ніколи не відступали

Андрій Мельник зізнався, що вагнерівці справді досвідчені військові, які ніколи не відступали. Однак він зауважив, що існували два типи пригожинських вбивць: зеки та безпосередньо навчені ідейні найманці.

Перші залітали вперед "м'ясом". Другі ж спостерігали за нашими позиціями та виступали вже коли розуміли, де ми. От ці робили все дуже грамотно, але ми протистояли їм цілком успішно. Їх втрати були просто шаленими. Та й взагалі, де тепер "вагнера", і де ми? Проте ніколи не можна сказати, що вони якісь дурні. Це люди з шаленим досвідом, які жили війною, постійно брали участь у бойових діях в Африці, Сирії, літали до Венесуели. У них не було такого командування, як у звичайних ЗС Росії, коли без дозволу генерала не можна навіть вогонь відкрити,
– сказав "Фаворит".

Де зараз ПВК "Вагнера"

  • Після "заколоту" Пригожина Кремль запропонував вагнерівцями підписати контракти з міноборони Росії. Тих, хто не захотів цього робити, перемістили в Білорусь.
  • Наразі учасники ПВК "Вагнера" беруть участь у навчаннях спільно з білоруськими військовими й виступають як інструктори.
  • У Росії вербування найманців у цю приватну компанію наразі зупинене. Також відомо, що Кремль хоче створити "державний Вагнер", щоб мати повний контроль над найманцями й при цьому мати можливість й надалі мобілізувати зеків.
  • У вересні стало відомо, що всім вагнерівцям в Білорусі, які не захотіли підписувати контракт з МО Росії та їхати на війну в Україну, запропонували перейти до складу лукашенківської ПВК "ГардСервіс",