Тобто менша кількість суден, але дедалі частіші вильоти. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович, зауваживши, що у такий спосіб росіяни максимально намагаються впливати на українську ППО.

Важливо Масована атака по енергетиці й довші відключення: яка ситуація в енергосистемі України 22 червня

Який вибір постав перед росіянами

Попович наголосив, що моторний ресурс ворога поступово вичерпується. Росіяни змушені обирати, які літаки спроможні вилітати. Проводити ротацію, аби мати змогу "кошмарити" Україну ракетами.

Раніше цих літаків було набагато більше. Пам'ятаю 2 січня 2024 року. Тоді, здається, понад 17 літаків злетіли, щоб вдарити по Києву. А зараз трохи інша тактика,
– наголосив Денис Попович.

Крім того, окупанти випустили "Калібри" не з Чорного моря, а з Азовського. А все тому, що росіяни вважають цю територію більш безпечною. Оскільки море оточене територіями, які є тимчасово підконтрольними та міжнародно визнаними світом.

Куди стараються поцілити загарбники

Радянські системи С-300 прекрасно справляють зі збиттям російських ракет Х-101 та Х-555. Натомість установки Patriot необхідні для знищення балістичних та аеробалістичних повітряних цілей. На жаль, їх немає достатньої кількості. Ворог цим користується та б'є у місця, де відсутній такий захист.

Однак Україна невдовзі повинна отримати три зенітно-ракетні комплекси Patriot від Румунії, Німеччини, Нідерландів та ще однієї країни. Також Італія передасть одну установку SAMP/T. Відповідно з прибуттям озброєння додаткові території будуть захищені.

Що відомо про нічну атаку

  • Вночі 22 червня росіяни випустили 29 повітряних цілей, використавши ракети різних типів та "Шахеди".
  • В Івано-Франківську ворог поцілив у навчальний заклад. Внаслідок цього зруйновано кілька корпусів та інші будівлі.
  • На Львівщині росіяни поцілили ракетою по об'єкту критичної енергетичної інфраструктури.
  • На Запоріжжі окупанти також завдали удару в об'єкт енергетичної інфраструктури. Там сталася пожежа і є пошкодження.
  • На Волині внаслідок падіння уламків трапилися пожежі — горіла господарська будівля та житловий будинок в Луцькому районі.