Голова МВС України Ігор Клименко в етері телемарафону заявив, що правоохоронці спільно з нардепами підготували законопроєкт. Він нагадав, що комендантська година є обмеженням на пересування для громадян, передає 24 Канал.

Читайте також Блогерка роз'їжджає через Південний міст в комендантську годину: у КМВА відреагували на скандал

Що відомо про новий законопроєкт

Клименко заявив, що проєкт закону вже готовий. Його мають відправити у Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності вже 12 жовтня.

Законопроєкт стосується обмежень роботи закладів та контролю за їхньою діяльністю в ті часові режими, які встановило військове командування або військове керівництво. Документ пропонує внести зміни до Адміністративного кодексу щодо відповідальності власників суб'єктів господарювання (ресторанів, кафе тощо) та фізичних осіб-підприємців за роботу таких закладів у комендантську годину.

Як пояснив голова МВС, законопроєкт пропонує штрафували власників та ФОП за роботу закладів у заборонений час. Він наголосив, що мовиться саме про адміністративне покарання. Документ передбачає штраф у розмірі 34 170 гривень за перше порушення. Якщо порушення повторюватимуться протягом одного року, то тоді розмір штрафу складатиме 340 680 гривень.

Клименко також висловився щодо нещодавнього скандального журналістського розслідування про роботу закладу у Києві у нічний час. За його словами, правоохоронці зреагували на факти, які були викладені представниками ЗМІ. Голова МВС заявив, що вже проводиться службова перевірка щодо згаданих у розслідуванні правоохоронців. Вона може тривати від кількох днів до одного місяця.

Що цьому передувало

  • Не так давно журналісти "Української правди" з'ясували, що столичний ресторан "Бохо" працює у комендантську годину. Офіційно закладам у Києві дозволено працювати до 23:00.
  • Згідно із розслідуванням, щоночі у цей ресторан заходять через боковий вхід сотні гостей. А виходять вони з "Бохо" о 5 ранку. Журналісти за одну ніч нарахували близько 200 гостей. Серед них чимало людей перебували напідпитку.
  • За словами журналістів, вони неодноразово зверталися до правоохоронців, але поліцейські відмовилися перевіряти заклад. Наступного дня співробітники поліції склали на адміністратора "Бохо" адміністративний протокол за порушення правил торгівлі алкоголем.
  • Пізніше Клименко заявив, що поліції не вдається змусити власників цього клубу дотримуватися правил комендантської години. Він пояснив це відсутністю відповідного правового механізму. За його словами, правоохоронці не можуть проникати у нічні заклади, що маскують свою роботу, без відповідної санкції суду.