Червоний Хрест заявляє, що не був гарантом безпеки українських полонених

Про це в інтерв'ю 24 каналу заявила Катерина Прокопенко – дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка. Вона розповіла, що Червоному Хресту станом на 6 серпня так і не вдалося побувати в Оленівці, де росіяни масово вбили українських військовополонених.

До речі Людина згорає за лічені секунди: в Оленівці росіяни могли спрацювати "Джмелями"

Також Катерина Прокопенко зазначила, що комунікація з Червоним Хрестом "така собі". Дружина "Редіса" розповіла, що не отримувала від Червоного Хреста звістки, де перебуває її чоловік та в якому він стані.

Як наголосила Прокопенко, Червоний Хрест заявляє, що він не був гарантом безпеки українських військовополонених.

За словами дружини Дениса Прокопенка, перед тим, як відбувся вихід з "Азовсталі", її чоловік сказав, що до них у полон буде приїжджати комісія ООН чи Червоного Хреста.

Я запитала, хто буде гарантувати їм безпеку, чи це будуть якісь міжнародні місії, омбудсмени, будь-хто, хто б якраз слідкував за дотриманням усіх норм. Він чітко відповів мені, що будуть, і що раз на тиждень повинна бути комісія від ООН чи то від Червоного Хреста. Тобто я чітко зрозуміла, що все буде під контролем. Я в це вірила і чекала, що так і буде. Але, як бачимо, минуло 2 місяці – і жодних поїздок Червоного Хреста туди,
– сказала вона.

Катерина Прокопенко зазначила, що росія відмовляє Червоному Хресту в інспекції умов утримання полонених чи доступі до місця теракту в Оленівці. Та водночас голова Червоного Хреста Петер Маурер тисне руку очільнику мзс росії сергєю лаврову.

"Тобто у відносинах у них все нормально. Тому я не бачу проблеми, аби домовитися знову ж таки з тим же лавровим, щоб ЧХ, як незалежна організація, потрапив в Оленівку. Якщо у них там все так дуже дружньо", – заявила дружина "Редіса".

Вона припустила, що між Червоним Хрестом і росією, можливо, є "договорняк", який пов'язаний з грошима.

Вас це може зацікавити – щемлива історія маріупольчанки, чоловік якої був в Оленівці: дивіться відео