Глава Міністерства культури та інформаційної політики розповів у ефірі телемарафону, що вони вже створили відповідну комісію. Проте пояснив, що ситуація в цій Лаврі дещо інша, ніж у Києво-Печерській, пише 24 Канал.

Дивіться також Комітет Ради підтримав звернення до Кабміну про виселення УПЦ МП з Почаївської лаври

Комісія Мінкульту перевірить Почаївську лавру

У нас створено комісії з перевірки використання об'єктів як у Почаївській лаврі, так і на території Чернігівського заповідника, де вже призупинено дії угод щодо використання деяких об'єктів,
– заявив Олександр Ткаченко.

За його словами, ситуація в Почаївській лаврі не така, як у Києво-Печерській. Адже на території першої є Кременецький заповідник, є Почаївська лавра, є взаємини між ними. Ткаченко пояснив, що:

  • у одному з храмів Кременецького заповідника вже минув термін угоди про використання;
  • справа щодо того, чому Мінкульт не допускають до цього храму, вже в місцевому суді.

Яка ситуація в Почаївській лаврі

  • Щодо Почаївської лаври у 2003 році укладена угода з УПЦ МП на 49 років. Тобто до 2052 року.
  • 28 березня 2023 року синод Православної церкви України утворив в Почаївській лаврі релігійну організацію, яку очолюватиме митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор.
  • 7 квітня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики погодив звернення до Верховної Ради про розірвання з УПЦ МП договору щодо оренди комплексів споруд Почаївської лаври.
  • Також Комітет пропонував звернутись до уряду, щоб перевірити, чи дотримується УПЦ МП умов договору про користування Почаївською лаврою. Також мовилось про перевірку стану майна Лаври.
  • У зверненні мовилось, що це роблять, щоб захистити національний простір, запобігти проявам інформаційної пропаганди представниками УПЦ (МП) та відновити законність та історичну справедливість.