"Укроборонпром" купляв висотоміри у фірми "АН Сервіс", яку "хлопчики" використали для розмитнення.

Читайте також: Космічні суми і головні фігуранти: друга частина резонансного розслідування про "Укроборонпром"

На сайті Prozzoro вказано, що за деталі заплатили 14 377 249, 99 мільйонів гривень. Позначені вони у документах як спецмайно – це шість висотомірів.

Хто такі "хлопчики"?"Хлопчики" – це учасники корупційних схем в "Укроборонпромі".
• Ігор Гладковський – син із опцією "дзвінок тату".
• Віталій Жуков – друг Ігоря, жулік середньої ланки, оформлює документи, заносить відкати.
• Андрій Рогоза – дрібний жулік, спеціаліст із контрабанди.
• Євген Шевченко – по понеділках "спецагент НАБУ", по вівторках інвестор "оборонного схематозу".

На кордоні "Ан Сервіс" розмитнював їх за 11 845 877 мільйонів гривень.

Між майже 12 і 14 мільйонами гривень невелика різниця. Проте 12 мільйонів на митниці показали для того, щоб ціна у 14 мільйонів у контракті не викликала запитань. Ті запчастини, які прилетіли в Київ, нібито за 12 мільйонів вилітали з Об'єднаних Арабських Еміратів у 5 разів дешевше.

Укроборонпром корупція Гладковський
Митна декларація та свідоцтво з Арабських Еміратів

На обох документах вказана ціна вантажу – 90 тисяч доларів – це менше 2,5 мільйонів гривень.

Знижувати вартість деталей в Об'єднаних Арабських Еміратах немає сенсу. Місто Шарджа, через яке везли висотоміри – це вільна економічна зона і там немає митних платежів.

Що таке висотомір?Висотомір – невеликий авіаційний прибор. Важливий, адже визначає положення літака у повітрі. Дуже дорого коштує, щоправда, не настільки дорого, наскільки Гладковський із Жуковим здерли за ці прибори із "Укроборонпрому".

корупційні схеми
Як виглядає висотомір

У міжнародній митній базі Import Junius вказано, що з Москви вантаж вилітав з ціною 84 тисячі доларів (2 300 000 мільйона гривень). Це означає, що висотоміри коштували у 7 разів дешевше, аніж та сума, яку державний концерн за них заплатив Гладковському-молодшому і його банді.

Читайте також: Голова "Укроборонпрому" Букін причетний до розкрадання: новий випуск шокуючого розслідування

Для Павла Букіна надійність, про яку він заявляв у телевізійних інтерв’ю була не важлива, бо хлопчики привезли товар з великим запізненням.

У кінцевому залишку "Укроборонпром" заплатив 580 тисяч доларів за товар вартістю 85 тисяч доларів. Якщо додати транспортні затрати – 120 тисяч доларів. Тобто у 5 разів більше – 460 тисяч доларів переплати.

Коротко про головне щодо корупційних схем в "Укроборонпромі"

• Початок війни. Група молодиків вступає у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповують військові запчастини у російських контрабандистів, а також по складах української армії. Накручують ціну у рази і за змовою з державним концерном "Укроборонпром" продають на його заводи.

Першу частину розсілування читайте тут: Відмивали шалені суми за "металобрухт" з РФ: шокуючі деталі корупційних схем в "Укроборонпромі"

• До групи входять: колишній замсекретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, колишній працівник концерну Віталій Жуков, Андрій Рогоза – дрібний жулік, спеціаліст із контрабанди (трьох останніх журналісти називають у розслідування "хлопчики"). Центром оборудок стає підставна компанія "Оптимумспецдеталь", скорочено – Оптима.

Гладковський укроборонпром
Старший і молодший Гладковські

гладковський укроборонпром
Віталій Жуков

• Група заробляє понад чверть мільярда гривень. Значну частину роздає на хабарі і відкати. Молодший Гладковський відповідає за тиск на оборонних чиновників. А старший переконує, що нічого про це не знав.

Важливо: після виходу в ефір першої частини розслідування Bihus.info Президент Петро Порошенко заявив, що підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника голови РНБО. А також закликав НАБУ розслідувати резонансні публікації журналістів "Наші гроші з Денисом Бігусом" щодо корупції в "Укроборонпромі".

Авторка розслідування Леся Іванова прокоментувала корупційні схеми в "Укроборонпромі":