Таку думку в ефірі телемарафону висловив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк. Наразі перед Силами оборони стоїть декілька завдань, щоб майбутній наступ був успішним.

Дивіться також Ворог захопив Степове, Сєверне, ЗСУ просунулись в Табаївці: як змінилася лінія фронту за тиждень

Ситуація на фронті

Олександр Павлюк розповів, що ситуація наразі складна, але контрольована. Окупанти зараз роблять все, щоб захопити якнайбільше земель до виборів президента в Росії. Командувач додав, що росіяни кидають на штурм все, що можливо і неможливо.

Павлюк зазначає, що кидають у бій щойно мобілізованих – навіть тих, хто без підготовки і прийшов на фронт тиждень або два тому. Водночас ЗСУ намагаються перехопити ініціативу і у майбутньому провести контрнаступ.

Наша задача – стабілізувати лінію фронту, максимально знищити ворога, максимально зробити перегрупування для виведення частин, які потребують відновлення, створити ударне угрупування та провести цього року контрударні дії. Нам це вдається. Ситуація стабілізується,
– зазначив Павлюк.

За словами командувача Сухопутних військ, наразі залишилось кілька гарячих точок – це Авдіївський напрямок, напрямок Часового Яру та Тернів і бік Лиману. Там щоденно проходять важкі бої, однак ЗСУ тримаються впевнено і завдають ворогу втрат.

Інші заяви щодо контрнаступу

  • Під час пресконференції Володимир Зеленський розповів, що зараз у росіян є дуже суттєва перевага в озброєнні, що ускладнює просування українських військових. Співвідношення інтенсивності артилерії біля Куп'янська минулого року було 1 до 12, зараз – 1 до 7. Коли співвідношення стане хоча б 1 до 3, то ЗСУ зможуть відтіснити росіян.
  • Водночас президент України додав, що керівництво має чіткий план щодо контрнаступу на цей рік – однак деталей не буде. Єдине, що зауважив Зеленський, так це те, що він пов'язаний зі зміною військового командування.
  • Голова ГУР Кирило Буданов стверджував, що для контрнаступу ЗСУ потрібні передумови. За його словами, якщо Україна матиме достатню підтримку партнерів та продовжить тримати оборону у цьому році, то зможе перейти в контрнаступ у 2025-му.