Про це 24 Каналу розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Посадовиця переконана, наступ Збройних Сил є успішним з огляду на початкову диспозицію військ.

Дивіться також Ворог б'ється об нашу оборону як риба об лід: яка ситуація на Лимано-Куп'янському напрямку

Як відбувається контрнаступ на Півдні

Росія довго готувалася до українського наступу. Навіть у той момент, коли минулого року окупанти займали території Запоріжжя, вони розуміли, що незабаром їм доведеться їх обороняти. Тому у Збройних Сил не було жодних ілюзій щодо наступу на Півдні.

"Варто пам'ятати, що українські військові йдуть у наступ всупереч тому, що окупанти переважають в особовому складі та озброєнні. Питання полягає не в тому, скільки кілометрів території було звільнено. Вагомим є вже той факт, що просування ЗСУ відбувається разом із потужним знищенням ворога", – підкреслила заступниця міністра оборони.

Ганна Маляр про перебіг контрнаступу на Півдні: дивіться відео

Наступаючи, Збройні Сили суттєво зменшують можливість окупантів чинити спротив. Ситуація була б значно гіршою, якби Збройні Сили не знищували військовий потенціал ворога, адже в такому разі російське командування кинуло б на штурм українських позицій значно більше підрозділів та техніки.

Для ворога стало несподіванкою, що ЗСУ змогли прорвати першу лінію оборони. Перша лінія оборони була настільки міцно укріплена, що друга лінія турбувала їх значно менше. Тепер це може відіграти для нас позитивну роль,
– зазначила Маляр.

Що відомо про бої на Півдні та Сході України

  • Головним напрямком наступу Збройних Сил є Мелітопольський. Надзвичайно важливим успіхом українських військових на цьому напрямку було звільнення села Роботине 28 серпня, поряд з яким знаходилась перша лінія оборони росіян.
  • Зараз Сили оборони працюють над тим, щоб збільшити лінію прориву і не боятися ударів з флангів по виступу довкола Роботиного. Саме тому разом із просуванням на південь вбік села Новопрокопівка наші військові також продовжують штурм Вербового, розширяючи на Схід виступ.
  • Протягом 2 тижнів з моменту звільнення Роботиного, за повідомленням командування Таврійським напрямом, Сили оборони звільнили близько 1,5 квадратного кілометра.
  • Ще одним напрямком, де Збройні Сили продовжують просування, є Бахмутський. За минулий тиждень там було звільнено 2 квадратні кілометри в районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Бої за ці три села тривають вже понад 2 місяці й Сили оборони дуже близькі до того, щоб їх звільнити.