Ми наступаємо на доволі підготовлену лінію оборони. Фактично, ворог будував її з осені минулого року. Наші війська підходять до неї, там багато мінних полів, окопів, ворог підтягує свої резерви, зокрема з Херсонської області. Про це 24 Каналу сказав військовий оглядач Денис Попович.

Зверніть увагу ЗСУ просуваються крізь жорстокі бої, росіяни сунуть на Авдіївку: карта боїв за 15 червня

Росіяни не знають, де буде головний удар

Вочевидь, противник вважає, що основний удар буде від Великої Новосілки, де у нас зараз найбільше вклинення. Там наші бійці звільнили декілька населених пунктів. Загарбники кидають туди війська, які намагаються відвоювати втрачені позиції.

За словами Поповича, поки що наступальні дії мають тактичний характер, про якісь оперативні наслідки говорити передчасно.

Нижче Старомлинівки проходять їхня основна лінія оборони, яку вони називають "лінією Суровікіна". Ми ще до неї не дійшли. Зараз бої точаться північніше. Росіяни намагаються контратакувати, йдуть артилерійські дуелі. Ми намагаємося знищувати резерви, позиції та засоби противника,
– сказав Попович.

Відомо, що ворог зосередив чимало особового складу на Запорізькому напрямку. Крім того, аналогічні повідомлення надходили й з Кремінної, там ЗСУ накрили значне скупчення військ. Оглядач наголосив, що ворог не розуміє, де буде основний удар ЗСУ, тому він маневрує резервами.

"Цих головних ударів може бути не один, їх може бути два. А може бути два головні й кілька допоміжних. Зараз вони ведуть таку шахову партію, щоб вгадати, де саме ми будемо наступати, і підсилити ті позиції, які їх можуть здаватися слабкими. Десь вони можуть скупчити свої війська, можуть підставитися", – зазначив Попович.

Безумовно, це чиясь помилка, але без цього війна не проходить. Є сподівання, що подібних помилок з боку ворога буде все більше.

Що відбувається на фронті: основне

  • Українські Збройні Сили наступають на Сході й Півдні. У Міноборони наголошують, що водночас наступає і ворог, тож сьогодні ми перебуваємо як в наступі, так і в обороні.
  • Росіяни намагаються зробити усе, щоб ускладнити просування українських військ. Так, на Бахмутському напрямку вони збільшили кількість артилерійських і мінометних обстрілів, а також завдають авіаційних ударів.
  • Всупереч цьому, ЗСУ досягли часткового успіху в результаті наступальної операції. Як зауважив речник Генерального штабу ЗСУ України Андрій Ковальов, за останні три доби наші воїни просунулись на деяких напрямках від 200 метрів до 1,4 кілометра та визволили близько 3 квадратних кілометрів земель.
  • Стало відомо, що наші воїни деокупували кілька населених пунктів: Нескучне, Благодатне, Макарівка, Сторожеве, Лобкове, Левадне та Новодарівка. Вони розташовані на межі Запорізької та Донецької областей поблизу річки Мокрі Яли.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр вчергове закликала українців зберігати інформаційну тишу. Слід розуміти: якщо про звільнення населеного пункту повідомляти безпосередньо в момент деокупації, це заважатиме воїнам там закріпитися.