Про це заступниця міністра оборони заявила в ефірі національного телемарафону. Також у Міноборони розповіли, що відбувається на Бахмутському напрямку, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Оголошення про початок не буде, – у Міноборони показали промовисте відео

Від оборони до наступальних операцій

Маляр підкреслила, що оборона Бахмута триває від початку повномасштабного вторгнення. Разом з тим оборонна операція містить різні комплексні заходи, серед яких – контрнаступальні. Бахмут залишається епіцентром активних бойових дій, проте зараз Сили оборони перейшли до наступу.

Там наші Збройні Сили змогли перейти у доволі широкий наступ. На сьогодні там є певні успіхи та просування. Ми займаємо панівні висоти,
– заявила Маляр.

Згодом стало відомо, що Оперативно стратегічне угруповання військ "Хортиця" здійснює наступальні операції на східному фронті. Маляр повідомила, що попри жорсткий опір та спроби противника утримати займані рубежі й позиції українські захисники у ході ведення боїв просунулися вперед на декількох напрямках:

  • Оріхово-Василівка, Парасковіївка від 200 до 1600 метрів;
  • Іванівське та Кліщіївка від 100 до 700 метрів.

"Бойові дії тривають", – прокоментувала ситуацію на Сході Маляр.

Окрім того, Маляр у мережі опублікувала цікаву карту, на якій місто Бахмут обведене червоним колом. Заступниця міністра оборони ніяк не прокоментувала свій допис.

Маляр заінтригувала новою картою
Маляр заінтригувала новою картою / Фото Ганна Маляр

Яка ситуація на інших ділянках фронту

Маляр заявила, що контрнаступальні операції проходять на декількох ділянках фронту. Ясна річ, подробиць у Міноборони розкривати не стали, разом з тим – розповіли про ситуацію на фронті загалом.

На Сході країни українські захисники дійсно перейшли у контрнаступ, а ось на Півдні – тривають бої місцевого значення. Окупанти на цьому напрямку перебувають в обороні.