Наразі росіяни активно поширюють інформацію про те, що ЗСУ розпочали контрнаступ. Заступниця міністра оборони розповіла, що контрнаступ на деяких напрямках справді почався. Також вона пояснила, чому ворог активно поширює цю інформацію.

До теми Російська ДРГ намагалася проникнути на Харківщину, затишшя в Авдіївці: карта боїв за 5 червня

Що зараз відбувається на фронті

Ганна Маляр повідомила, що українські захисники продовжують оборонну операцію. А оборонна операція містить й контрнаступальні дії.

Оборонна операція містить все, в тому числі і контрнаступальні дії. Тому, на деяких напрямках ми переходимо до наступальних дій,
– сказала вона.

Маляр уточнила, що епіцентром бойових дій залишається Бахмутський напрямок. Біля Бахмута Сили оборони рухаються ведуть широкий наступ й мають успіх, займаючи тактичні висоти.

Там ми рухаємось доволі широким фронтом. Маємо успіх. Займаємо панівні висоти. Ворог в обороні, хоче утримати позиції,
– повідомила Маляр.

Вона переконана, що росіяни активно запускають інформаційні вкиди про контрнаступ якраз через те, що їм потрібно відвернути увагу від поразки на Бахмутському напрямку.

Хвилинами пізніше Ганна Маляр опублікувала карту, на якій обведені кордони Бахмута. Загадково населений пункт додатково обведений червоним колом. Цей допис заступниця міністра ніяк не підписала.

Яка ситуація на Півдні

Заступниця міністра оборони сказала, що на Півдні тривають бої місцевого значення. Там російські війська також перебувають в обороні.

Українські партнери вірять в контрнаступ ЗСУ

  • Днями Володимир Зеленський в одному з інтерв'ю запевнив, що Україна вже готова розпочати контрнаступ. Натомість командувач Сухопутних військ Олександр Сирський запевнив, що це відбудеться зовсім скоро.
  • Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає, що Україна "дуже добре підготовлена".
  • Радник президента США Джейк Салліван теж позитивно оцінює шанси українських військових під час контрнаступу. Він вважає, що Києву вдасться повернути деякі стратегічно важливі території.