На цьому під час телемарафону наголосила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона зауважила, що контрнаступ триває, а наші військові продовжують просуватися вперед.

Читайте також У Пентагоні оцінили контрнаступ ЗСУ, свіжі втрати ворога на Півдні: основне за 203 день війни

Ворог на Півдні деморалізований

Передовсім вона наголосила, що особливість операції, яку проводять ЗСУ на Півдні, пов'язана з ландшафтом території. Зокрема, на Херсонщині безліч річкових переходів, каналів, а сама місцевість дуже відкрита, адже мовиться про степ.

Тому тут немає такої інформаційної відкритості. Адже це дуже небезпечно через участь наших підрозділів, наявність мирного населення, яке може потерпати від обстрілів, які ворог поновлює після звільнення території,
– наголосила вона.

Крім того, слід розуміти, що після себе окупанти залишили неприємні "сюрпризи". Території, які вони покинули, заміновані.

Вона підкреслила, що ми наразі не можемо озвучувати усі успіхи українських військових. Водночас Гуменюк зауважила, що вони просуваються, відтісняють окупантів, що деморалізує противника.

За словами речниці ОК "Південь" загарбники обмінюються між собою інформацією. Тож їхній бойовий дух сильно впав у зв'язку з успішним контрнаступом ЗСУ на Харківщині. Що ж стосується Херсонщини, то наші військові практично повністю тримають її під вогневим контролем.

Ворог стягував усе на Південь

Гуменюк зауважила, що перед початком контрнаступу росіяни підтягнули дуже потужні резерви на Південний напрямок. Тож, наголосила вона, спрацював маневр Генштабу. Найбільше скупчення ворога було, ясна річ, на Херсонщині.

За словами речниці ОК "Південь", чого тільки вартий звіт за 2 тижні роботи ЗСУ на Херсонщині. У ньому можна побачити, наскільки багато ворожої техніки вдалося знищити. Водночас слід розуміти, що це лише частина того, що використовують проти нас росіяни. Мовиться як про важку артилерію, так і про РСЗВ.

Крім того, загарбники продовжують використовувати ЗРК типу С-300. Ці комплекси, нагадала Гуменюк, спрямовані на збивання цілей у повітрі. Натомість на землі вони стають величезними розривними снарядами, якими ворог завдає чималої шкоди Україні.

Активізували упродовж останніх днів також авіацію. І попри те, що її в рази більше, якщо порівнювати з Україною, нищиться вона ефективно. Чого тільки вартий літак і гелікоптер, які минулої доби "приземлили".

Ворог має розуміти, що навіть переважаючи своєю силою, йому не переважити наш дух,
– підкреслила Гуменюк.

Зауважимо, що впродовж минулої доби на Півдні окупанти зазнали чималих втрат. Зокрема:

  • 125 окупантів;
  • 5 танків;
  • 9 інших броньованих машин;
  • 3 гаубиці "Мста-Б";
  • 2 самохідні артустановки "Гвоздика";
  • 2 зенітні гарматно-ракетні комплекси "Панцирь-С1";
  • командно-штабну машину;
  • станцію радіоелектронної боротьби;
  • 4 склади з боєприпасами в різних населених пунктах Херсонського району.

Варте уваги – росіяни втратили контроль над важливим населеним пунктом на Херсонщині: дивіться відео