Росіяни в Мелітополі очікують на контрнаступ ЗСУ. Вони готуються до евакуації та, на жаль, активно депортують місцевих жителів.

Дивіться також Російська весна закінчується: у Мелітополі вже готуються вітати ЗСУ – промовисті фото

У Мелітополі росіяни панічно чекають на ЗСУ

За словами Федорова, місцеві жителі Мелітополя повідомляють про черги окупантів на заправках. Крім цього, наразі відомо, що співробітникам комунальних підприємств видали трудові книжки.

Також гауляйтери та колаборанти кажуть своїм підлеглим поки що "виходити на роботу, але у випадку вибухів усім залишатись вдома".

Згодом Федоров повідомив, що на перешийку в сторону Криму утворився багатокілометровий затор. Їдуть як легкові авто, так і ворожі вантажівки з накраденим майном. Тим часом на площі Перемоги та біля 1-ї гімназії у центрі поки що окупованого Мелітополя помічено білі автобуси.

Росіяни почали вивозити місцевих із прифронтових територій

На фоні цих новин гауляйтери оголосили про часткове вивезення місцевих жителів з 18 прифронтових населених пунктів.

Вони заявили, що примусовий вивіз відбуватиметься з населених пунктів Тимошівка, Смирнівка, Тарасівка, Орлянське, Молочанськ, Куйбишеве, Пришиб, Токмак, Мала Білозерка, Василівка, Велика Білозерка, Дніпрорудне, Михайлівка, Кам'янка-Дніпровська, Енергодар, Пологи, Кінські Розбрати та Розівка.

Місцевий гауляйтер Євген Балицький відкрито заявив, що з прифронтових територій окупанти планують "евакуювати" 70 тисяч людей. За його словами, вже почали вивозити мешканців у Пологівському районі.

За словами місцевих жителів, вже почалась "евакуація" ще й з Токмака та Молочанська. На спецавтобусах російські загарбники пропонують виїжджати всім, а дітей вивозять зі шкіл до Бердянська.

У Михайлівці також розпустили садки та школи, але чи "евакуюють" поки невідомо.

Окупанти продовжують викрадення дітей

Окупанти заявили, що діти старшого шкільного віку продовжать навчання в освітніх закладах. Натомість батьків дітей молодшого віку росіяни закликають віддати на "оздоровлення та відпочинок у дитячих таборах", спекулюючи на темі обстрілів. Мовляв, там їм буде безпечніше. Проте нагадаємо, що росіяни не повертають дітей батькам з таких "дитячих таборів".

Що зараз відбувається в Мелітополі

  • Зранку 2 травня мер Мелітополя розповів, що "бавовна" із саморобного вибухового пристрою завітала до будинку начальника так званого "управління внутрішніх справ" тимчасово окупованої частини Запорізької області. Джерела 24 Каналу повідомили, що зрадник постраждав. Його госпіталізували до лікарні.
  • Напередодні біля Мелітополя відбулось ще кілька вибухів. Загарбників "підсмажили" у селищі Михайлівка. У повітря злетіла ціла будівля, де зазвичай окупанти збирались кожного дня на свої наради. Так званий "штаб" охороняли близько 10 росіян. Попередньо, всі, хто був у будівлі, загинули.
  • Ба більше, також "бавовна" завітала до кафе неподалік. На момент удару місцеві колаборанти гостинно зустрічали росіян. За попередньою інформацією, всі, хто був у кафе, теж загинули.