Про це в етері загальнонаціонального телемарафону розповіла керівниця об'єднаного координаційного центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк, передає 24 канал. Ті населені пункти, які вдається звільняти Збройним Силам, піддаються масованим обстрілам.

Зверніть увагу ЗСУ працюють системно, є хороші новини: у Зеленського заінтригували успіхами України на полі бою

У яких умовах відбувається контрнаступ

Наталія Гуменюк наголосила, що насамперед контрнаступ є виснаженням сил противника і звільненням захоплених ним територій. Зараз українські війська проводять усі операції в умовах інформаційної тиші, адже вони відбуваються у складних умовах.

Гуменюк пояснила, що ті населені пункти, які звільняють ЗСУ і тільки-но в них закріплюються, піддаються масовим обстрілам. Керівниця об'єднаного координаційного центру наголосила, що у росіян досі є запаси зброї, якими вони атакують.

Вивільнені населені пункти, там де тільки закріплюються наші війська, піддаються масованому обстрілу, оскільки у ворога ще є потужності в авіації, є потужності далекобійної артилерії. Людям потрібно усвідомлювати, що навіть коли по суходолу просунулися війська, є ще можливість бути ураженими здалеку,
– наголосила Гуменюк.

Такі дії росіян Гуменюк назвала психологічним тиском. І мова не лише про військових, а й про мирне населення, яке понад пів року жило під тиском окупантів, а тепер страждає від обстрілів.

Тому українців закликають терпляче чекати новин з фронту та не вестися на вкиди пропаганди.

Як просувається контрнаступ та чому потрібна тиша

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк раніше пояснював важливість інформаційної тиші для контрнаступу. Річ у тім, що не маючи повної картини подій на фронті, зокрема щодо звільнення певних населених пунктів, російське стратегічне командування просто не розуміє, куди саме потрібно відправляти резерви й з якого ж боку буде надалі прорив, куди потрібно відправляти підмогу. Тож важливо зберігати тишу щодо будь-якого населеного пункту, про який вам відомо.

Однак українцям дають зрозуміти, що нас чекають хороші новини. Глава ОП Андрій Єрмак заявив, що наш контрнаступ відбувається "крок за кроком", а речник Одеської ОВА Сергій Братчук зазначив, що на Півдні зараз "спекотно", однак потрібно мовчати, аби не наражати на небезпеку наших захисників та захисниць.

Тим часом на Херсонщині вибухають ворожі склади боєприпасів: дивіться відео