Про це йдеться у звіті американських аналітиків. Вони вважають, що так звана окупаційна влада намагається ще більше обмежити присутність експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.

Читайте також У МАГАТЕ повідомили про нові вибухи біля захопленої ЗАЕС

Чого добивається Росія

Такими провокаціями окупанти намагаються змусити міжнародну спільноту визнати де-факто російське право власності на станцію.

Американські аналітики навели хронологію подій, аби показати, що Росія обмежує присутність місії МАГАТЕ на ЗАЕС:

  • 10 лютого МАГАТЕ оголосило про затримку запланованої ротації персоналу місії на ЗАЕС із міркувань безпеки. Глава агентства Рафаель Гроссі заявив 20 лютого, що ситуація залишається нестабільною.
  • Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила 22 лютого, що Департамент ООН з питань охорони та безпеки відклав ротацію персоналу МАГАТЕ на невизначений термін без належних на те причин, стверджуючи, що Росія зобов'язується забезпечити безпечний проїзд персоналу МАГАТЕ на ЗАЕС.
  • 1 березня представник окупаційної адміністрації Запорізької області Володимир Рогов заявив, що західні спецслужби зірвали планову ротацію місії МАГАТЕ, щоб звинуватити Росію у створенні перешкод для роботи експертів.

Окупанти намагаються зірвати плани ЗСУ

Аналітики ISW припустили, що Росія планує використати персонал місії МАГАТЕ, який застряг на станції, як заручників для тиску на міжнародну спільноту з вимогою визнати російське право власності на станцію.

Крім цього, російська та окупаційна влада намагається стримати український контрнаступ.

Яка ситуація зараз на ЗАЕС: головне

  • Росіяни намагаються попередити український наступ. Про це свідчить спускання води з Каховського водосховища. Таким чином окупанти намагаються тримати підвищеним рівень води нижче в Дніпрі. Однак це загрожує роботі Запорізької АЕС.
  • Якщо рівень впаде нижче 13,2 метра, то система охолодження ЗАЕС, яка працює на воді з водосховища, опиниться в небезпеці. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи.
  • Натомість пропагандисти повідомляють, що працівники Запорізької АЕС нібито охоче співпрацюють з окупантами. Однак це не відповідає дійсності. Насправді для загарбників ситуація критична в кадровому плані.
  • Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що працівники компанії "Енергоатом" не хочуть співпрацювати з ворогом і залишаються вірними Україні.