Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зауважив, що прорив ліній оборони окупантів залежить від наявності боєприпасів та необхідної зброї. Про це він розповів 24 Каналу.

Важливо Зброя виснаження: як касетні боєприпаси допоможуть ЗСУ на полі бою

"Я погоджуюсь з припущеннями, що "розм'якшення" лінії оборони росіян може бути до осені, проте це може статися і раніше", – сказав Мусієнко.

Що допоможе ЗСУ прорвати оборону росіян: дивіться відео

Підсилення, яке має допомогти

Лінії оборони ворога треба чимось розм'якшувати й розміновувати, а для цього необхідні відповідні засоби ураження, які ми зараз нарощуємо завдяки нашим партнерам.

Ми можемо виключно висувати гіпотези й припущення, що касетні снаряди дійсно допоможуть проти позицій ворожої піхоти, яка перебуває в окопах, бліндажах й неукріплених позиціях,
– зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.

У такому разі касетні снаряди, безумовно, допоможуть і вони вже допомагають, але, наприклад, важка артилерія, танки, бронетехніка менш вразлива до дії подібного типу боєприпасів. Під ці цілі є інші типи касетних снарядів, які нам поки що не постачали.

Касетні снаряди, які отримала Україна, підходять для ураження легкоброньованої техніки й живої сили ворога. Вони, безперечно, допоможуть, проте настільки ефективно покажуть приклади й досвід бойового застосування,
– наголосив Мусієнко.

На думку військового експерта, ЗСУ зроблять звіт, у якому проаналізують основні переваги касетних боєприпасів за напрямки, де їх краще й ефективні застосовувати. Й надалі, ймовірно, робитимуть висновки щодо коригування.

Україна отримала касетні боєприпаси

  • Ввечері 7 липня у США оголосили про черговий пакет військової допомоги для України. До нього увійшли також касетні боєприпаси. Згодом у Міноборони США офіційно підтвердили, що Україна вже отримала касетні боєприпаси.
  • Однак перш ніж отримати боєприпаси, Україна дала письмові гарантії США, що ці снаряди не використовуватимуться в районах з цивільним населенням і що їхнє використання буде відстежуватися для можливих операцій з розмінування.
  • 25 липня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий підтвердив, що ЗСУ вже використовують касетні боєприпаси навколо Бахмута.