Про це 24 каналу повідомив військовий експерт Олег Жданов. За його словами, зараз максимальний залп чорноморського флоту Росії ракетами "Калібр" у повному складі становить 54 ракети (це після затоплення крейсера "Москва", оскільки разом з ним було – 70).

Читайте також Російських кораблів з ракетами "Калібр" стало більше, – Братчук про ризики ракетних ударів

Черговий ракетний удар ворога

Як наголосив Жданов, 10 червня росіяни вивели половину флоту, а, можливо, й більшу частину кораблів, які мають на борту ракети такого типу. На його думку, це свідчить лише про те, що незабаром можемо очікувати черговий ракетний удар по території України.

Ремонтні бази росіян більше не цікавлять. Думаю, що вони намагаються знайти склади, де є та техніка, яка надходить з-за кордону. І от ці "Іскандери" в Білорусі, кораблі Росії в Чорному морі готуються зустрічати ленд-ліз,
– заявив Жданов.

Куди битиме Росія

Він зазначив, що можна лише припускати, куди битимуть російські загарбники, оскільки ніхто не знає планів ворога. Однак, на думку Жданова, це може бути Західна та Центральна Україна, особливо Київ.

"Останні погрози з боку президента Росії Володимира Путіна були про те, що російська армія завдаватиме удари по центрах ухвалення рішень. Водночас всі рішення ухвалюють в Києві", – зауважив він.

Жданов припустив, навіщо Росія збільшує кількість кораблів у Чорному морі: дивіться відео


Російські кораблі в акваторії Чорного моря: останнє

  • У пресцентрі угруповання "Південь" заявили, що в Чорному морі перебуває російський підводний човен і 4 надводних носії крилатих ракет, на яких розміщено 40 ракет. Зазначається, що через це ризик посилення ракетних ударів дуже високий.
  • Крім того, в ОК "Південь" повідомили, що росіяни намагаються закріпитися на остові Зміїний. Утім, погодні умови на острові вкрай несприятливі для розгортання техніки.
  • За інформацією угруповання "Південь", російські загарбники тримають свої кораблі на безпечній відстані від берега. Водночас вони відпрацьовують дії у разі застосування проти них протикорабельних ракет та авіації.