Мовиться про ракетний винищувач Військо-морських Сил США класу Arleigh Burk USS Ross. А також – про транспортно-десантний корабель USNS Yuma.

Варто прочитати Бойові плавці НАТО припливуть у Крим і візьмуть людей у полон: новий фейк Кремля

У ВМС США наголосили на важливості Чорного моря

За словами командувача Ross Джон Д. Джона, США показали участю у тренуваннях свою позицію щодо Чорного моря. "Ми змогли продемонструвати нашу спільну прихильність безпеці Чорноморського регіону, разом з нашими союзниками в НАТО і партнерами", – відзначив командувач.

Ми прямуємо через Середземне море і можемо пишатися тим, що ми значно зміцнили мир і безпеку через взаємодію, співпрацю і спільні дії упродовж нашого перебування в Чорному морі,
– наголосив Джон Д. Джон.

Також у ВМС відзначили, Чорне море – дуже важливий водний шлях для морської торгівлі та стабільності в Європі. На території регіону США регулярно взаємодіють з такими союзниками і партнерами, як Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина і Україна.

Що таке "Сі Бриз"?

Це військові навчання, до яких залучена низка країн світу. Захід відбувається на території нашої держави, починаючи з 1997 року. Його спільно організовують США та Україна.

Коротко про навчання "Сі Бриз-2021"

  • У 2021 році українсько-американські військові навчання "Сі Бриз" відбувались з 28 червня до 10 липня.
  • В заході взяли участь приблизно 30 кораблів, катерів і суден, понад 30 літаків і вертольотів, до 5 тисяч особового складу і 50 одиниць озброєння та військової техніки.
  • Цьогорічні навчання викликали істерику в Росії. У пропагандистських ЗМІ тренування назвали "провокаційним ходом".