Стріляють вже орієнтовно годину. Конфлікт триває на спірній ділянці кордону між державами.

Зауважте Кількість жертв на кордоні Киргизстану і Таджикистану зросла до 13 осіб

Ситуація на кордоні знову загострилась

Про стрілянину повідомили в Управлінні внутрішніх справ Баткенської області Киргизстану. Там зазначають, що серед поранених є співробітники поліції.

Окрім того, в соцмережах повідомляють про можливе захоплення сіл у Лейлекському районі таджицькою стороною. Офіційно цю інформацію в Управлінні внутрішніх справ не спростували, але й не підтвердили.

Які домовленості є між сторонами конфлікту

Раніше повідомляли, що ситуація на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном 30 квітня стабілізувалася. Перед тим 29 квітня сторони нібито домовились припинити вогонь до 20:00 за місцевим часом. Глави МЗС країн також узгодили відведення військ до місць постійної дислокації.

Місце конфлікту між Киргизстаном й Таджикистаном: карта

Коротка передісторія

  • 29 квітня на кордоні між державами біля пункту розподілу води "Головний" виник конфлікт. Раніше його теж не могли поділити. Тобто конфлікт триває не перший рік. Причина суперечок у спірних ділянках, що лишилися після розвалу СРСР.
  • Однак конфлікт загострився після того, як таджицькі військові встановили камери відеоспостереження на електричному стовпі біля пункту. Жителі Киргизстану просили забрати камеру, та інша сторона не погодилась.
  • Зі словесної перепалки та кидання в один одного камінням він переріс у військові обстріли.
  • Станом на 30 квітня відомо, що загинуло 13 людей. Серед жертв є 13-річна дівчинка та військовий.